В даний час все більше і більше людей різного віку, знаходячи свою другу половину, зовсім не поспішають узаконювати стосунки - дуже багато пар живуть у так званому цивільному шлюбі. За час спільного проживання пари зазвичай наживають якесь спільне майно. Іноді справа доходить і до покупки квартири, в тому числі і з допомогою іпотеки. Спробуємо розібратися, в чому особливості такої спільної покупки.
Раніше банки категорично відмовлялися надавати позики громадянам, офіційно не оформили стосунки в Рагсі. Але зараз більшість банків прихильно ставляться до звернень незареєстрованих пар за іпотечним кредитом і готові давати його. Таким чином, рішення квартирного питання в цивільному шлюбі стає простіше: знімати житло – не єдиний шлях, можна взяти іпотеку. І це дуже добре, адже спільно «тягнути» іпотечний кредит набагато простіше, ніж поодинці. Так і банк більш охоче дасть кредит парі, а також схвалить позику на більшу суму - адже в іпотеці вважаються доходи всіх позичальників, а виплачувати його стане легше. На сьогоднішній день вартість оренди житла в принципі порівнянна з щомісячним платежем по іпотеці.
Це добре і для банків, які отримали в якості клієнтів досить значну аудиторію. Адже за статистикою цивільні пари складають приблизно 20% від загального числа іпотечних позичальників.
За законом факт співжиття не породжує юридичних наслідків. А ведення спільного господарства та спільні витрати (в тому числі іпотеку), по суті, практично ідентичні сімейним відносинам.
Банк розглядає розмір доходів всіх позичальників, наявність початкового внеску і об'єкт застави. Ні ставка, ні терміни кредитування для пар, які живуть у цивільному шлюбі, не змінюються.
Отже, відмінностей в умовах кредитування для офіційних та громадських сімей немає, але проблеми виникають, якщо незареєстровані подружжя вирішило розлучитися.
|