Як потенційному інвестору правильно вибрати потрібний йому тип сонячної електростанції? У цій статті я спробую допомогти з цим вибором.
Почнемо з того, що з'ясуємо які типи СЕС, власне кажучи, існують.
Найбільш поширена класифікація - за типом підключення до мережі. Її ми і розглянемо.
Отже, сучасні сонячні станції бувають наступних типів:
Мережеві. Такі станції складаються з сонячних модулів і мережевого інвертора, який перетворює виробляється модулями постійний струм в змінний і передає електроенергію безпосередньо в мережу змінного струму. Основна перевага такої станції - простота і вартість. Тому переважна більшість СЕС в Україні - саме мережеві.
Автономні. Для такої станції, крім сонячних панелей і інвертора, необхідно засіб накопичення і збереження енергії - акумуляторні батареї. Не зайвим буде і додаткове джерело енергії - бензиновий або дизельний генератор. Перевага такої станції - повна автономність. Але є і суттєві недоліки - ціна, за рахунок додаткового обладнання.
Гібридні. Третій тип СЕС поєднує в собі елементи перших двох типів станцій. Говорячи коротко, це мережева станція, але з підключеними акумуляторами.
Як же вибрати потрібний Вам тип СЕС? Насправді це не складно - треба лише зрозуміти, як ви хочете використовувати станцію.
Якщо головна ваша мета - мінімізувати витрати на оплату електроенергії та отримати дохід від продажу власної генерації, тоді ваш вибір - мережева станція.
Але якщо ви плануєте побудувати станцію в місці, де відсутня підключення до мережі змінного струму, вибирайте автономну станцію. Навіть якщо ця станція обійдеться вам дорожче мережевий, але порівняно з ціною прокладки лінії електропередачі, вона виявиться вигідною інвестицією.
У тому випадку, якщо ваш будинок підключений до лінії змінного струму, але ви відчуваєте хронічні проблеми зі стабільністю підключення (аварійні відключення, скачки напруги і т.д.) - то вам підійде гібридна СЕС. Ви забезпечите свою домашню техніку від нестабільної мережі, отримаєте можливість не помічати аварійні відключення електрики. І крім цього, у Вас залишиться можливість продавати надлишки електрики за "зеленим тарифом".
Джерело: sunbeam.dp.ua/g24049005-setevye-solnechnye-elektrostantsii
|