Керамічна плитка – це штучно створений виріб, обпалене в печі при високих температурах і складається з глини, кварцового піску і інших натуральних компонентів, в залежності від типу плитки.
Керамічна плитка виробляється кількох видів в залежності від місця, де вона буде укладена і які навантаження їй потрібно витримувати. Це внутрішня і зовнішня облицювання підлоги та плитка для басейнів. Як правило, якщо потрібно укласти керамічну плитку на відкритому повітрі (тераси, балкони), вона повинна володіти такою властивістю як – морозостійкість. Морозостійкість безпосередньо пов'язана зі здатністю поглинання керамічною плиткою вологи. Чим менше вологи вона поглинає (поглинає), тим краще плитка переносить морози. Інформацію про морозостійкості можна подивитися на упаковці керамічної плитки. Виглядають ці позначення як AI або BI, що означає – плитка підходить для зовнішніх робіт, морозостійка. Якщо на коробці з плиткою є позначення AIII або BIII – ця плитка призначена тільки для внутрішніх робіт.
Керамічна плитка так само розрізняється по групах місць використання, і позначаються за міжнародним стандартом від PEI-I до PEI-V. Це групи місць інтенсивності руху, а римські цифри від одного до п'яти позначають стираність плитки. Перша група найменш стійка до стирання, п'ята – найстійкіша.
Відповідність позначення групи з місцем укладання:
PEI-I : використовувати для ванної, спальні і для інших місць, де низька відвідуваність приміщення з відсутністю забруднення
PEI-II : використовувати для житлових приміщень, крім кухні і коридору
PEI-III : використовувати для кухонь, коридорів і лоджій
PEI-IV : використовувати у під'їздах (парадних), торгових залах і офісах
PEI-V : використовувати для магазинів, ресторанів та інших місць з високою відвідуваністю
Керамічна плитка відрізняється за сортами. Сортів всього три. Нумерація сорти наноситься на упаковку плитки. Якщо розібрати цифру на коробці не можливо, не переживайте. За міжнародним стандартом сорти маркуються за кольорами:
1-ий сорт – маркування червоного кольору
2-ий сорт – маркування синього кольору
3-й сорт – маркування зеленого кольору
Що означає сортність керамічної плитки?
Згідно з міжнародним стандартом сортності керамічної плитки для першого сорту допускається не більше 5% дефектів в кожній партії, для другого сорту – до 25% дефектів, для третього сорту більше 25% дефектів. Сортність визначає сам виробник, так що, по суті – вибір плитки по сортності є деякою лотереєю, так як самостійно визначити до якого сорту плитка відноситься насправді фактично не можливо.
Керамічну плитку можна розділити по типу кромок:
Перший тип – універсальна плитка, має скошені краї, що дозволяє укладати таку плитку без зазорів
Другий тип – плитка з закругленими краями
Третій тип – плитка з прямими кромками. Таку плитку укладають з допомогою пластмасових хрестиків, що забезпечують потрібний рівний зазор між плитками.
Екструдована і пресована керамічні плитки
Екструдовану плитку виготовляють з тістоподібної маси суміші матеріалів, яку формують при проходженні через отвори екструдера. Пресована плитка виготовляється з порошкоподібної суміші матеріалів, яка формується під пресом. Прийнято вважати, що пресована плитка володіє більш суворими розмірами, а поверхня в неї рівніше. Екструдована ж плитка може мати різну геометричну форму. Таким методом виготовляються куточки, сходи, цоколі і т. д.
Емальована керамічна плитка
На плитку наноситься тонкий шар скла, званий глазур'ю. Глазур може бути різнобарвною або прозорою безбарвною), блискучою або матовою. На плитку можна нанести абсолютно будь-який малюнок, а шар глазурі його захистить. Глазур так само захищає плитку від вологи. Неемальовані плитки однакові по всій товщині і не прикрашаються малюнком.
Плитка з пористою або щільною основний
Пористість керамічної плитки безпосередньо впливає на її здатність вбирати вологу. Область застосування пористої плитки дуже обмежена. Така плитка підходить тільки для внутрішніх приміщень з помірною вологістю. Щільна плитка значно менше вбирає вологу, тому вона придатна для зовнішнього використання.
Ректифікована і не ректифікований плитка
Плитка названа від слова «ректифікація (ретификация)». Ректифікація – це додаткова механічна обробка граней плитки з метою отримання максимально точно каліброваної плитки. Ректифікований плитка рекомендована для безшовної укладання. Купуючи ректифіковану плитку, Ви можете не турбується про калібр плитки, так як краю плиток вже оброблені (ректифицированы) і вони однакові у всіх партій. Виробники вказують на упаковці – «ректифікований плитка».
Не ректифікований плитка виробляється, відповідно, без обробки країв плитки.
Вибір керамічної плитки по зовнішньому вигляду, Магазин-склад керамічної плитки Керамида з доставкою по всій Україні, з естетичної точки зору, досить копітка справа.
Плитка випускається різних кольорів, може імітувати зовнішній вигляд матеріалів з каменю (мармур, наприклад) або з дерева (плитка схожа на паркет). Плитка після укладання може бути схожа навіть на лінолеум. Є керамічна плитка «в смужку» сильно нагадує фактуру тканини. Імітація різних матеріалів на сьогоднішній день є досить модною тенденцією в інтер'єрі. Загалом, вибрати є з чого, і поламати голову є над чим.
Зовнішній вид керамічної плитки може задавати тон всьому інтер'єру приміщення і від неї залежить інше облаштування інтер'єру. Плитка може бути і на другому плані, виконуючи роль фону для основного «ансамблю» в інтер'єрі.
|