Москвичам почали приходити нові квитанції за послуги ЖКГ. Після підвищення тарифів і появи внесків на капремонт платежі зросли щонайменше на 1000 рублів. «Газета.Ru» розповідає, що потрібно знати, щоб спробувати заощадити.
«Нерідко активним громадянам, які перевіряють рахунки, вдається скоротити суми, виставлені до оплати навіть удвічі. Завищення рахунків відбувається за рахунок того, що туди включені послуги, які не виявляються, і перевищується обсяг наданих послуг», — розповідає голова Товариства захисту прав споживачів Михайло Аншаков. «Чим детальніше складено рахунок, тим простіше зрозуміти наскільки обґрунтовано нараховані платежі.
Якщо рядків трохи, призначення платежів докладно не розкривається, це вже перший привід для підозр. Зазвичай керуюча компанія навмисно не розкриває призначення платежів. Наприклад, якщо одним рядком написано „на загальнобудинкові потреби" без пояснення, що конкретно сюди входить сума може бути завищеною, включати в себе не надані послуги», — попереджає Валерій Новіков,начальник відділу юридичного супроводу НП «ЖКГ Контроль».
Варто звернути увагу на підсумкову суму — якщо вона відрізняється від тієї, що була місяцем раніше, краще ретельно перевірити весь рахунок. «Існують планові підвищення, за ними треба стежити. Якщо ж таких підвищень немає, а платіжка стала дорожче, слід уважно перерахувати», — говорить експерт.
При цьому, після підвищення тарифів (нагадаємо, їх підняли з 1 липня), рахунок варто перевіряти особливо ретельно. КК і постачальники комунальних ресурсів можуть завищити рахунок, прикриваючись плановим підвищенням.
«Буває, наприклад, що завищують нормативи, два рази прописують одну і ту ж суму — в результаті платіж подвоюється», — говорить голова руху «Москонтроль» Сергій Васильєв.
|