Схему трейд-ін, запозичену на автомобільному ринку, вже використовують багато компаній.
Схема була запозичена ринком житла у автомобільного ринку. Але в сфері нерухомості вона видозмінилася, пристосовуючись до потреб покупців і продавців квадратних метрів. Трейд-ін - це коли компанія (як правило, забудовник, іноді - агентство нерухомості) викуповує у клієнта квартиру на власні кошти. При цьому оцінюють вторинне житло, зазвичай, на 10-30% дешевше від її ринкової вартості. Забудовник стає власником квартири і потім вже реалізує її самостійно. А клієнт натомість відразу ж купує житло в новобудові. Правда, якщо грошей, виручених за вторинку, не вистачить, щоб покрити вартість квартири в новому будинку, то відсутню суму доведеться доплатити.
Однак подібна система поки приживається погано. За словами Софії Лебедєвої, генерального директора компанії «Міель-Новобудови», забудовнику невигідно викуповувати вторинні квартири і брати тим самим до себе на баланс ще один об'єкт (з усіма витратами на його подальшої перепродажу і податками). Йому б свій проект реалізувати, не кажучи про додаткові обтяження.
Тому на нашому ринку частіше користуються так званою системою взаємозаліку (деякі експерти її теж називають трейд-ін). «Суть полягає в тому, що клієнт через одну компанію реалізує своє житло на вторинному ринку за адекватною вартості, а на отримані гроші купує квартиру в новобудові», - розповідає Світлана Біріна, керівник департаменту комерційної нерухомості компанії «НДВ-Нерухомість». Зазвичай на період продажу старої квартири житло в новобудові бронюється.
|