У багатьох виникає проблема з сусідством одночасно під одним дахом собаки і кішки. Щоб у такому гуртожитку все було спокійно і мирно, краще всього потрібно прописувати разом щеня і кошеня. При цьому тварини будуть сприймати один одного як друзів, а не як заклятих ворогів. Кошенята і цуценята, виросли разом пізнають один одного, навіть зустрівшись через якийсь час, проведений далеко один від одного. Також можна селити разом і тварин з великою різницею у віці. Наприклад, якщо в будинок, де живе доросла кішка принести маленького щеняти, то потрібно першу зустріч провести на відстані і під контролем. Незабаром щеня зрозуміє, що істота перед ним не небезпечно для нього, а кішка побачить, що маленький щеночек беззахисний і не представляє загрози для її особистого простору. Вона може взяти цуценя під опіку, але може і просто зберігати нейтралітет. Якщо знайомство пройшло вдало, не дозволяйте надалі цуценяті діставати кішку. Собаки не розуміють котячих натяків і попереджень. Побачивши, що кішка шипить або роздратовано помахує хвостом або ще як-небудь висловлює невдоволення по відношенню до цуценяті, негайно оттащите її. Інакше бійки не уникнути!
Є також варіант, якщо в будинок з собакою підселити кошеня. Але при цьому потрібно бути дуже пильним, адже собака може подумати, що перед нею видобуток. Не можна залишати тварин наодинці. Побачивши, що собака шкіриться і намагається напасти, суворо скажіть: «не Можна» або «Місце».
Щоб уникнути ревнощів з боку тварин, потрібно не віддавати переваги кому-небудь з них. Якщо погладили одного, то погладьте і іншого. Тварини повинні відчувати, що їх люблять однаково.
Ще важливо, щоб у кожного була своя миска. Привчіть, щоб кожен вихованець їв зі своєї миски і не чіпав їжу іншого. З-за цього можуть бути розбіжності у «співмешканців».
Не забувайте також про те, що у кожної тварини має бути свій простір, тому такі речі, як підстилка або іграшки повинні бути індивідуальними.
|