Головна » 2015 » Август » 1 » Як побудувати альтанку: 5 головних нюансів.
10:35
Як побудувати альтанку: 5 головних нюансів.
Архітектор Ілля Насонов розповів про тонкощі будівництва альтанки: як на дачній ділянці вибрати місце для її зведення, продумати конструкцію і визначитися з площею

Веранда, променад або галерея, як називали альтанку в стародавні часи – кращий варіант для обідів на свіжому повітрі. Як зробити так, щоб процес будівництва не затягнувся, а результат порадував? Разом з архітектором Іллею Насоновым визначаємо місце для споруди, вибираємо конструкцію і вирішуємо, як зорієнтувати альтанку щодо ділянки.

Ілля Насонов – архітектор, випускник МГХПУ ім Ц. Р. Строганова, засновник Nasonov DesignWerke. Останні 7 років займається проектуванням інтер'єрів, приватних і громадських. В роботі оперує єдиним принципом – відстоюванням інтересів замовника. Натхнення не черпає ніде – за словами Іллі, воно приходить тільки під час роботи.

1. Висока мета При будівництві альтанки насамперед визначитеся, для чого вона вам потрібна. Може, вона стане літньою кухнею, місцем для сімейних обідів, чаювання або медитації (потрібне підкреслити). Я завжди за чай: у моїй родині історично склалося, що готують в іншому місці. Ми збираємося на літній веранді, щоб обговорити важливі моменти і «погутарить». В цьому є сенс: адже найголовніше, що альтанка може дати – це компанія.

2. Уроки географії Ретельно вибирайте місце для альтанки – необов'язково враховувати часові пояси, досить визначити, що у вас відбувається на ділянці і користуватися стратегічними перевагами. Споруда може сховатися в далекому куточку саду і приховати від цікавих очей сусідів. Або розташуватися поряд з будинком – в такому разі вирішите, побудувати її окремо або додати до вже існуючого об'єму. Другий варіант буде складніше в реалізації: доведеться як мінімум займатися герметизацією приміщення. Тому я раджу вибирати «вільну програму» – зведення окремої конструкції вимагає мінімум часу і витрат.

3. Радість для очей Після того як ви визначилися з місцем будівництва, виберіть, на що буде «дивитися» альтанка. Вона повинна розкриватися на видові точки, наприклад, на кущ з жасмином, а не на глуху бетонну стіну. Якщо у вас відкритий ділянка в полі, має сенс віддати перевагу критою або закритій альтанці, щоб її не продував вітер.

4. Межі розумного Розміри майбутньої альтанки залежать від конфігурації і площі вашої ділянки, а також від того, скільки місця ви готові виділити під забудову. Якщо ви збираєтеся будувати містку літню кухню з великим столом для всієї родини і місцем для печі, то вам буде потрібно не менше 45-60 квадратних метрів. Якщо ж ви віддаєте перевагу обідати в будинку, а чаювання проводити на свіжому повітрі, то вистачить 25-40 квадратів.

5. Підходящі форми Від форми альтанки залежить рівень складності її монтажу. Найпростіший варіант – пергола або прямокутна конструкція. Круглі і шестигранні вимагають більше майстерності і часу на будівництво. Дахи на альтанках бувають односхилими, двосхилими і шатровими. Перші дві підійдуть для прямокутної альтанки, а остання – для круглих і пірамідальних. Що стосується матеріалу, то самий підходящий – дерево. Конструкція з каменем або кованими виробами вийде дорожче, і роботи з будівництва виявляться фундаментальніше.

Переглядів: 841
Пошук

Календар
«  Август 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog