Крім звичних шпалер, які випускаються в рулонах, сьогодні на ринку можна знайти і так звані рідкі. Це особливий варіант декоративної штукатурки, який складається з сполучною клейової основи, а також різних додаткових компонентів - целюлозних волокон, вкраплень бавовни, блискіток і так далі.
За рахунок цього за допомогою рідких шпалер вдається отримати ефектну обробку, що володіє численними плюсами. Але важливо уявляти, як саме такий склад наноситься на поверхню.
Підготовка стін до нанесення рідких шпалер
Власник для початку повинен переконатися, що рідкі шпалери зможуть якісно лягти на робочу поверхню. Стіна повинна бути очищена від старої обробки, а при необхідності - вирівняна. Рідкі шпалери здатні в деякій мірі згладити наявні перепади висот. Але з значними нерівностями вони все-таки не справляються. Тому від великих вад на стіні необхідно позбутися звичайною штукатуркою або шпаклівкою. Щоб рідкі шпалери надійно схопилися з підставою, потрібно покрити останнім ґрунтовкою.
Підготовка матеріалу та інструментів
Сам склад для обробки теж слід підготувати. Розлучається він звичайною водою, але при цьому у власника є широкий вибір добавок, придатних для поліпшення естетичних і практичних аспектів декоративної штукатурки. Наприклад, до складу можна додати декоративну соломку, найпростішу гуаш, конфетті, шматочки фольги і так далі.
Але якість обробки залежить ще і від того, який інструмент використовується. Рідкі шпалери можна наносити шпателем або валиком. Якщо в складі немає твердих і великих включень, то для нанесення підійде пульверизатор. Тобто кожен випадок індивідуальний, а власнику слід відштовхуватися від своїх можливостей і бажань.
Нанесення рідких шпалер на стіну
Наносити декоративну штукатурку такого типу можна, як і саму звичайну. Починати необхідно з верхньої частини стіни. Склад наноситься невеликими порціями і ретельно вирівнюється. Якщо до цього моменту на стіні залишаються якісь нерівності, від них можна позбутися в ході обробки, регулюючи товщину нанесеного шару рідких шпалер. Важливо пам'ятати, що рідкі шпалери наносяться без освіти швів, і великі перерви в роботі робити не можна.
Отримана обробка буде не тільки ефектною зовні, але також довговічною і надійною. Рідкі шпалери мають багато плюсами, які обов'язково проявляться в ході їх подальшої експлуатації.
|