Для того, щоб дерев'яні меблі надовго зберегла свою привабливість, краще при догляді за нею дотримуватися наступні прості правила. Кожен предмет меблів призначений для певної мети, тому слід користуватися ним відповідно до його призначення.
Говорячи простою мовою: якщо предмет меблів - це стілець, то на нього краще не розгойдуватися, для цього краще використовувати крісло-гойдалку.
Щодо умов, в яких зберігається або експлуатується меблі, тут краще дотримуватися такого режиму: температура повітря не повинна бути нижче +15 С; відносна вологість повітря не повинна перевищувати 65%, краще так само намагатися берегти меблі від тривалого впливу прямих сонячних променів. Для спеціальної або садових меблів ці вимоги можуть бути значно м'якшою, а пороги рівня вологості і температури значно ширше, але для звичайної меблів для дому краще їх дотримуватися.
Для догляду за поверхнями дерев'яних меблів повинні застосовуватися засоби, відповідні матеріалу покриття. Перед використанням миючого засобу буде краще ознайомитися з інструкцією до нього. Не слід при чищенні будь-яких меблевих поверхонь застосувати тверді пристосування - скребки, губки з металевим ворсом і т. д. Краще користуйтеся м'якою ганчіркою або замшею.
При використанні меблів з дерева рекомендується не прикладати до її елементів надто великих зусиль. Наприклад, нормальне зусилля для відкриття дверей - до 3 кг; для висунення ящиків на простих направляючих - до 5 кг ; ящики на роликових напрямних повинні висуватися практично без зусиль.
Періодично (приблизно 1 раз в рік) рекомендується підтягувати вузли металевих з'єднань, це дозволить уникнути розбовтування і подальшого руйнування прилеглих елементів меблів з дерева.
|