Головна » 2015 » Март » 14 » Іпотека або оренда: що вигідніше в кризу?
17:39
Іпотека або оренда: що вигідніше в кризу?

Криза помітно вдарив по наших кишенях: кредит на купівлю житла тепер мало кому доступний. Зате квартири в оренду пропонують дешевше, ніж в минулому році, і варіантів значно більше.

Експерти порахували: на ту суму, яку доведеться викласти за іпотеку, можна орендувати квартиру більше 30 років! Але як і раніше доведеться платити за чуже житло. Так що робити - купувати в кредит або знімати?

Тільки цифри: порівнюємо платежі:

Іпотека завжди була хорошою альтернативою орендного житла. Однак зараз ставки дуже високі: як говорить керівник департаменту іпотеки і кредитів компанії «НДВ-Нерухомість» Христина Шульгіна, найдоступніші кредити зараз пропонуються під 14,5-15,95% (а в більшості банків під 18-20%). Стали жорсткішими умови і щодо початкового внеску - багато банків вимагають не менше 30-50% від ціни нерухомості.

«Середня вартість однокімнатної квартири в Москві становить 7-8 млн рублів. Для того щоб взяти іпотеку, покупець в якості першого внеску повинен мати на руках в середньому 1,5-2 млн руб.» - попереджає Філіп Третьяков, генеральний директор Galaxy Realty.

І це тільки початок. Подальші розрахунки показують, що дозволити собі іпотеку може лише сім'я з солідним доходом.

Розглянемо в якості прикладу середньостатистичну московську «однушку» в Москві, яка коштує 7 млн рублів. Як підрахував Костянтин Шибецкий, директор іпотечного відділення ГК «МІЦ», початковий внесок по іпотеці (20% від вартості житла) складе 1,4 млн рублів. Решта 80% - 5,6 млн рублів - банк видасть кредит. Щомісячний платіж за ставкою 15,25% складе 79,3 тис. рублів, а виплачувати іпотеку доведеться 15 років. Повністю сума сукупних платежів по іпотеці за цей термін становитиме 14,3 млн рублів. Тобто покупець переплатить банку понад 8,6 млн рублів.

Тепер підрахуємо витрати на оренду. Зараз вартість оренди однокімнатної квартири в Москві становить в середньому 35 тис. рублів на місяць. Тобто за ту суму, яку «з'їсть» іпотека (нагадаємо, це 14,3 млн рублів) можна знімати квартиру 34 роки. Але, звичайно, при цьому треба розуміти, що всі ці розрахунки умовні, оскільки в умовах стабільного ринку орендна плата має тенденцію до підвищення щороку на 5-7%.

Оренда дешевше, але...

Отже, виходить, оренда обходиться дешевше - за наймане житло в місяць доведеться платити 35 тис., за іпотеку майже 80 тис. рублів. Багатьом це підходить: менше витрат, можна дозволити собі подорожі, розваги, хобі.

«У когось елементарно немає накопичень на початковий внесок. Є ті, хто очікує отримання незабаром спадщини у вигляді нерухомого майна, деякі люди цінують мобільність. А квартиронаймач не прив'язаний до певного району проживання, може міняти житло, шукати найбільш зручні варіанти, розташовані недалеко від роботи», - перелічує плюси оренди Костянтин Шибецкий.

Але можна подивитися на ситуацію і з іншого боку. Через кілька років наймач з'їжджає з чужої квартири з тим же фінансовим багажем, що і на початку оренди, а іпотечний позичальник за той же період набуває кілька десятків метрів своєї власності.

До того ж, додає Денис Бобков, керівник аналітичного центру ВАТ «ОПІН», щомісячний платіж по іпотеці, незважаючи на зростаючу інфляцію, залишається незмінним протягом усього терміну кредитування, на відміну від орендних ставок, які можуть істотно вирости в залежності від кон'юнктури ринку і попиту.

Маленькі хитрощі:

Іпотечна сума лякає, а платити за чужу квартиру не хочеться? Як бути? Спосіб зробити іпотеку дешевше існує. Тут діє таке правило - чим менше дострокових погашень, тим дорожче обходиться кредит, і відповідно, навпаки.

«Позичальникові потрібно прагнути до дострокового погашення більшої частини боргу у першій третині терміну кредитування, - радить Христина Шульгіна. - Припустимо, переплата за кредитом у вас становить 7 млн рублів. Якщо робити часткові дострокові погашення - скажімо, один раз на рік по 1 млн рублів три рази поспіль, то сума переплати знизиться з 7 млн до 2, 9 млн рублів».

Інший варіант - звернути увагу на житло в найближчому Підмосков'ї (до 5 км від МКАД). Такі новобудови по транспортній доступності і комфорту проживання нічим не поступаються проектам, розташованих у спальних районах всередині МКАД, однак коштують вони в середньому на 30-40% дешевше, зазначає Філіп Третьяков. Наприклад, однокімнатну квартиру в центрі Хімок можна придбати за 4 млн рублів. Початковий внесок по іпотеці в цьому випадку складе всього 800 тис. рублів, а переплата за 10 років - трохи більше 3 млн рублів.

Втім, є ще один варіант - перечекати. Якщо ви боїтеся або зовсім не готові брати іпотеку, можна продовжити жити на орендованій квартирі до тих пір, поки не покращиться ситуація і не знизяться ставки. Адже криза рано чи пізно закінчиться.

Переглядів: 866
Пошук

Календар
«  Март 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog