Правильно розпорядитися настільки нестандартним з геометрії об'ємом як мансардний поверх не завжди легко. До того ж, задачу ускладнюють похилі стіни-стелі і мала висота від підлоги до стелі в окремих частинах кімнат. І, тим не менше, саме в таких приміщеннях народжуються самі цікаві інтер'єрні рішення.
Жити в мансарді зовсім непогано, особливо якщо ви романтик по натурі. В мансарді завжди світло, затишно, тепло і сухо, навіть якщо на вулиці сніг або дощ. А ще мансарди видно птиці і хмари, зірки і захід сонця. Мансардні приміщення дуже затишні. У них можуть бути обладнані різні за призначенням приміщення: спальні, робочі кімнати (майстерні), кабінет, ігрові, більярдні. Але особливо люблять мансарду діти.
В мансарді може бути студійне приміщення — автономне простір зі своєю кухнею, вбиральні, санвузлом, спальнею і просторим залом. Щось на зразок квартири, вбудованої в заміський будинок. А створити гармонійний простір під дахом дозволить грамотне облаштування, при якому будуть дотримані кілька важливих правил.
Як правило, стеля в мансардних приміщеннях розташовується досить низько. Тому кімнати, розташовані під таким скосом покрівлі, повинні бути світлими і важливо їх не захаращувати.
Домінування світлих відтінків візуально збільшує простір. Допомогти в цьому можуть стримана кольорова палітра інтер'єру і ретельно продумана меблювання. І особливо виразним зробить інтер'єр мансарди локальне освітлення.
Правило третє: єдиний стиль.
Кімната з кутами і нішами виглядає не дуже затишно. Щоб подолати цей недолік, слід дотримуватися простого правила: меблі і матеріал оформлення стін і підлоги повинні бути одних тонів і бажано від одного виробника. Оптичне єдність гарантують також однакові або близькі за кольором меблі, покриття для підлоги та стін. Дерев'яне облицювання стін і стелі мансарди не тільки підвищить тепло - і звукоізоляцію приміщення. Дерево — ідеальний матеріал для створення в інтер'єрі стилю кантрі. А особливу "родзинку" такого інтер'єру додадуть предмети і аксесуари в етнічному стилі.
|