Головна » 2015 » Декабрь » 21 » Інструкція з укладання ламіната (бесклеевого)
13:27
Інструкція з укладання ламіната (бесклеевого)

Перш ніж приступати до укладання, ламінат повинен вилежатися в середині кімнати протягом 48 годин при стабільній температурі (мінімум 180) і відносній вологості більше 70%. Зверніть увагу: всі пачки ламінату повинні бути запечатані. Дана процедура необхідна для того, щоб ламінат адаптувався до умов майбутньої укладки.


При самостійній укладанні ми настійно рекомендуємо Вам ознайомитися з правилами монтажу ламінату, які знаходяться в кожній пачці на прикладеному до підлоги вкладиші.

Для укладання ламінату Вам потрібно:
• молоток
• бабышка (брусок для підбиття ламінату)
• пила по дереву або електролобзик
• струбцина для монтажу останніх панелей ламінату
• розпірні клини для забезпечення зазорів у стін
• лінійка і олівець
• поліетиленова плівка необхідна у разі укладання ламінату на бетонні підлоги в якості пароізоляції.
• 2mm звукопоглинаюча підкладка або замінники, наприклад Parkolag, чудова м'яка підкладка на коркової крихти, значно продовжує термін служби ламінату.
Зверніть увагу: ламінат не вкладається у ванних кімнатах, душових і лазнях, тобто в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Так як ламінат укладається плаваючим способом, тобто панелі жодним чином не повинні бути прикріплені до основи, відповідно СУВОРО забороняється жорстке кріплення панелей до основи за допомогою цвяхів, шурупів, клею і т. д.

Зверніть увагу: всі пачки ламінату повинні бути цілими, а дошки не пошкодженими. Браковані панелі можна використовувати в монтажі підлоги, так як на них не поширюється гарантія і вони не підлягають поверненню. У разі виявлення браку в процесі монтажу - припиніть укладання та оформіть повернення нерозпечатаних пачок фірмі продавцю.

Укладання ламінату допустима на лінолеум, паркетну дошку або іншу підставу за умови дотримання вимог рівності, міцності і вологості підстав для укладання ламінату. Не бажана укладання ламінату поверх килимового покриття із-за ефекту "статичного розряду".

Якщо укладання проводиться на бетонну підстави, то відносна вологість не повинна перевищувати 2,5%. Всі нерівності стяжки, що перевищують 3mm на 1 м. п. повинні бути усунені. Основа повинна бути чистим, сухим, рівним і міцним.

Почніть укладання таким чином, щоб світло з вікна падало паралельно швам ламінату. У разі перпендикулярного падіння світло, шви від ламінату будуть видні більш виразно.

Якщо ви хочете зробити ламінат на основу з обігрівом, зверніть увагу, що даний обігрів повинен бути водяним. Це пов'язано з тим, що різкий нагрів підлоги вкрай не бажаний для ламінованого паркету і може вплинути на порушення замкового з'єднання і, як наслідок, призвести до утворення щілин.

Якщо ви укладаєте ламінат на бетонну основу, то Вам потрібно поліетиленова плівка, для забезпечення пароізоляції від залишкової вологості Вашої стяжки. Вже після цього розстеляється звукопоглинаюча підкладка, вже на яку здійснюється монтаж ламінату.

У разі монтажу на лінолеум або дерев'яне покриття - пароізоляція не потрібна.

Ми вважаємо ідеальним використання спеціальної функціональної звуко гідро ізоляційної підкладки під назву Parkolag, додатково забезпечує вентиляційний ефект Вашої стяжки.

Укладання ламінату починається з формування першого ряду з 2-ух дощок, при цьому встановлюються спеціальні розпірні клини, що забезпечують зазор між ламінатом і стіною від 7 до 15 mm. Дані зазори необхідні для того, щоб після укладання ламінату не заважала стіна розширюватися і звужуватися. Якщо Ваш ламінат встав "дибки", то дуже велика ймовірність, що порушене саме це правило. Ламінат укладається замком на себе для полегшення замикання панелей.

Після формування першого ряду приступаємо до 2 ряду. Зверніть увагу, професійні укладальники завжди монтують ламінат в половину дошки, тобто вид зверху повинен нагадувати цегляну кладку стіни в пів цегли, хоча в інструкціях допускається монтаж зі зміщенням дощок відносно один одного мінімум 20 див. Укладання в "підлогу дошки" дозволяє рівномірно розподілити тиск між панелями при розширенні і звуженні ламінату.

Панель 2 ряду підноситься до іншої панелі під кутом, вставляється в замок і замикається, при цьому вона повинна становити половину дошки. Зверніть увагу - поки ламінат не замикається на торцях, а тільки "приміряється".

Далі продовжується формування 2 ряди без торцевого (по короткій стороні) замикання за допомогою наступної дошки.

Далі здійснюється стикування і підбиття всіх 4 панелей. Вони і будуть служити стартом для подальшого монтажу. Зверніть увагу - розпірні клини повинні залишатися на місці.

Далі відбувається монтаж залишилися рядів.

Для монтажу останньої дошки, що примикає до стіни використовується струбцина. Вона дозволяє без праці здійснити з'єднання з попередньою панеллю.

Зверніть увагу яким чином відбувається монтаж останніх панелей. Дана схема значно спростить Вам розмітку ламінованої дошки.

Дана схеми дозволяє наочно уявити, яким чином можна вирішити проблему обходячи труб опалювальної системи.

Після укладання ламінату можна приступати до монтажу плінтуса. Тут наведена схема кріплення плінтуса на кліпсах. Зверніть увагу - при використанні вентиляційних підкладок (Parcolag) нижня частина плінтуса не повинна перешкоджати відтоку залишкової вологості стяжки.

При укладанні ламінату великими пластами необхідно пам'ятати, що якщо площа укладається ламінату перевищує по довжині або ширині 12 м і становить понад 120-150м2, необхідно передбачити компенсаційні шви мінімум 12mm шириною. В іншому випадку в полотні ламінат почнуть утворюватися щілини і підлогове покриття прийде в непридатність.

При ремонті дверні коробки необхідно встановлювати в саму останню чергу. Якщо у Вас вже встановлені дверні коробки, то необхідно зробити підпил таким чином, щоб на ламінат не чинили тиск та не було жорсткого кріплення до основи.

Іноді в укладанні ламінату виникає ситуація неможливості установки панелі з-за перешкоди. У цьому випадку необхідно спиляти частину замку і закріпити панель за допомогою клею для ламінату.
Прибирання ламінат здійснюється насухо вичавленою ганчіркою при кімнатній температурі і природної вологості.

Можна застосовувати додаткові миючі засоби, рекомендовані в інструкції виробника. Ми рекомендуємо використовувати миючу рідину для ламінату "K-Floor", розроблену на заводі Kronoflooring GmbH lampertswalde.

Зверніть увагу - жодне підлогове покриття не любить абразивного впливу, тобто ефекту наждачного паперу. Тому подбайте про повстяних накладках на часто переміщувані предмети.

Переглядів: 728
Пошук

Календар
«  Декабрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog