Головна » 2018 » Май » 20 » Інструкція з охорони праці для завідувача господарством
22:52
Інструкція з охорони праці для завідувача господарством

1. Загальні вимоги охорони праці

1.1 До самостійної роботи завідувача господарством допускаються особи не молодше 18 років, що пройшли медичний огляд, вступний інструктаж, первинний інструктаж, навчання та стажування на робочому місці, перевірку знань вимог охорони праці, які мають групу з електробезпеки не нижче I і відповідну кваліфікацію згідно тарифно-кваліфікаційного довідника.

1.2 Завідувач господарства зобов'язаний:
1.2.1 Дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку.
1.2.2 Знати і дотримуватися правил з охорони праці в обсязі виконуваних обов'язків і цю інструкцію.
1.2.3 Виконувати тільки ту роботу, яка визначена посадовою інструкцією, затвердженою адміністрацією підприємства, і при строгому дотриманні правил по техніці безпеки.
1.2.4 Знати і вміти надавати першу медичну допомогу потерпілим від електричного струму і при інших нещасних випадках.
1.2.5 Дотримуватися інструкції про заходи пожежної безпеки.
1.2.6 Стежити за підтримкою нормальних санітарних умов праці на робочому місці а також у допоміжних і побутових приміщеннях.
1.2.7 Вживати заходів до недопущення проізводстенного травматизму і профзахворювань.
1.3 При виконанні обов'язків на завідувача господарством можливі впливу наступних небезпечних і шкідливих виробничих факторів:

-зниження вологості повітря і коливання температури;недостатня освітленості робочої зони;-небезпека виникнення пожежі;

1.4 Завідувач господарства повинен бути забезпечений спецодягом, спец¬обувью та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до Типових галузевих норм безплатної видачі спеціального одеж-ди, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту і Колективним договором.1.5 У випадках травмування або нездужання необхідно прекра¬тіть роботу, сповістити про це керівника робіт і звернутися до медичного закладу.1.6 За невиконання даної інструкції винні притягуються до відповідальності згідно законодавства Російської Федерації.

2. Вимоги охорони праці перед початком роботи

2.1 Одягти і ретельно застебнути встановлену за діючими нормами спеціальний одяг і спеціальне взуття відповідно до характеру майбутньої роботи.
2.2 Перевірити стан освітлення робочого місця.
2.3 Перед роботою перевірити зовнішнім оглядом драбини.
2.4 Розсувні драбини повинні мати справні пристрої, що виключають можливість їх довільного розсування.
2.5 Не проводити будь-яких робіт з ремонту пристосувань, інвентарю та іншого, якщо це не входить в посадову інструкцію працівника.
2.6 Про всі недоліки і несправності, виявлених при огляді на робочому місці, доповісти безпосередньому керівнику для вжиття заходів до їх повного усунення.

3. Вимоги охорони праці під час роботи

3.1 Підйом і спуск матеріальних засобів зі стелажів робити тільки з справних і випробуваних драбин.3.2 Встановити драбину необхідно міцно, перевіривши стійкість її установки перед підйомом. Драбини висотою біліше 1,3 м повинні бути обладнані упором.
3.3 Працювати з двох верхніх щаблів сходів-драбин, що не мають поручнів або упорів, а також перебувати на сходинках більш ніж одній людині забороняється.
3.4 Забороняється залишати на драбинах матеріальні засоби, кидати їх вниз.
3.5 Матеріальні кошти повинні зберігатися на стелажах окремо за найменуваннями. Вага матеріальних засобів не повинен перевищувати допустимого навантаження на полицю стелажа.
3.6 Розміщуватися матеріальні засоби повинні за принципом: важчі - на нижніх полицях, більш легкі - на верхніх полицях.
3.7 Лакофарбові матеріали, розчинники повинні зберігатися в металевій тарі.
3.8 Для захисту шкіри рук від впливу лакофарбових матеріалів змащувати руки захисними кремами.3.9 При попаданні фарби на шкіру - видалити її протерти тампоном, змочений-ним в ацетоні, після чого промити шкіру теплою водою з милом.
3.10 завідувачу господарством забороняється:

-куріть на робочому місці і підходити з відкритим вогнем до легковоспламеня-ющимся рідин і матеріалами, про що на видних місцях повинні бути вивішені чіткі написи.
-Застосовувати електронагрівальні прилади (електроплитки, електрочайники та ін.).
3.11 Освітлення на робочому місці допускається тільки природне або електричне, обладнане відповідно до огнеопасностью матеріалів, що зберігаються.
3.12 Електролампи повинні бути забезпечені скляними ковпаками, а переносні ручні світильники захищені металевими сітками і мати проводку, укладену в гумові шланги з справними виделками і штепсельними розетками.
3.13 Складське приміщення повинно бути забезпечене необхідними засобами пожежогасіння відповідно до норм Правил пожежної безпеки. Допуск працівників підприємства в складське приміщення обмежується матеріально-відповідальними особами, список яких повинен бути відомий завідувачу господарством.

4. Вимоги охорони праці в аварійних ситуаціях

4.1 Завідувач господарства, який знайшов порушення вимог цієї інструкції та правил охорони праці, які становлять небезпеку для людей, зобов'язаний повідомити про це безпосереднього керівника.
4.2 При нещасних випадках:

4.2.1 Негайно організувати першу допомогу потерпілому і при необхідності доставку його в медичну організацію;
4.2.2 Вжити невідкладних заходів щодо запобігання розвитку аварійної або іншої надзвичайної ситуації та впливу травмуючих чинників на інших осіб;
4.2.3 Зберегти до початку розслідування нещасного випадку обстановку, якою вона була на момент події, якщо це не загрожує життю і здоров'ю інших осіб і не веде до катастрофи, аварії або виникнення інших надзвичайних обставин, а в разі неможливості її збереження - зафіксувати обстановку (скласти схеми, провести інші заходи);
4.3 У разі ураження електричним струмом:

-необхідно якомога швидше звільнити потерпілого від дії струму, в разі роботи на висоті вжити заходів, що попереджають його падіння.
-для відділення потерпілого від струмоведучих частин або проводу слід скористатися палицею, дошкою чи будь-яким іншим сухим предметом, що не проводить електричний струм, при цьому надає допомогу повинен встати на сухе, що не проводить струм місце, або одягнути діелектричні рукавички.
4.4 У разі виникнення пожежі:
4.4.1 Попередній перегляд працюють у виробничому приміщенні та вжити заходів до гасіння вогнища пожежі. Палаючі частини електроустановок і електропроводку, що знаходяться під напругою, гасити вуглекислотним вогнегасником.
4.4.2 Вжити заходів до виклику на місце пожежі безпосереднього керівника або інших посадових осіб.4.5 При виявленні сторонньої напруги на робочому місці необхідно негайно припинити роботу і доповісти безпосередньому керівнику.
4.6 При виявленні запаху газу треба негайно викликати аварійну газову службу, повідомити керівництву підприємства, не вмикати і не вимикати струмоприймачі, забезпечити природну вентиляцію приміщення.

5. Вимоги охорони праці після закінчення роботи

5.1 Привести в порядок робоче місце.
5.2 Перевірити протипожежний стан.
5.3 Зняти і привести в порядок спецодяг, засоби індивідуального захисту, залишити на зберігання в спеціально відведеному місці.
5.4 Повідомити безпосереднього керівника про всіх не-статки, помічені під час роботи, і вжиті заходи щодо їх усунення.

Переглядів: 2573
Пошук

Календар
«  Май 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog