Головна » 2018 » Май » 1 » Електромонтажні роботи в котеджі
11:02
Електромонтажні роботи в котеджі

Електропостачання необхідно для будь-якого сучасного будинку - хоч міського багатоквартирного, хоч сільської хатинки - життя без електричного освітлення, телебачення і інших приємностей сьогодні уявити складно. Ну а для того, щоб електрику в будинок надходило, треба провести ряд електромонтажних робіт.

У випадку з приватним заміським будинком можливі два основні варіанти: установка індивідуальних генеруючих приладів або підводка від загальних електроліній.

Перший варіант з одного боку начебто надійніше, з іншого - генератори коштують чимало, ціна кіловат-години помітно збільшиться, та й у разі неполадок ремонт обійдеться недешево. А ось при підключенні будинку до загальних мереж, хоч вартість електромонтажних робіт теж не найменша, за спожиту електрику доведеться платити значно менше.

Вид енергопостачання конкретного будинку залежить від того, які саме прилади будуть використовуватися: якщо все струмоприймачі - однофазні (освітлювальні та побутові прилади), то і лінія буде однофазної. Якщо ж передбачається підключення трифазного обладнання (наприклад, для організації автономного водопостачання), то доведеться підводити лінію з напругою в 380 В, що значно дорожче, а тому без необхідності проводити таку лінію сенсу немає. Трифазна проводка набагато дорожче однофазної і без особливої ​​потреби її підводити не слід.

До кошторису на електромонтажні роботи зазвичай включається етап підготовки домашньої мережі, щоб вона повністю відповідала всім технічним умовам, встановленим енергопостачальною компанією, а також розрахунок і монтаж електропроводки - всім цим повинні займатися виключно професійні електрики.

Тут треба пам'ятати, що внутрішня проводка будинку починається (або закінчується?) З електрощитка обліку витрати електроенергії, і підключати щось до дозволу власника електромережі заборонено. За стан внутрішньої проводки відповідає її власник, який зобов'язаний підтримувати її в робочому стані.

Належний стан проводки в будинку забезпечує прихована проводка - зазвичай для цього використовуються спеціальні плінтуси, в які ховаються дроти, а також електротехнічні лиштви, всередині яких дроти огинають дверні коробки. Зовнішній вигляд електротехнічних плінтусів і наличників такий же, як у звичайних, але проводів в них міститься не один десяток, а на плінтусах до того ж можна закріплювати вимикачі, розетки і випрямляють пристрою. Крім того, організація прихованої проводки допоможе зробити приміщення більш акуратними, а прайс на електромонтажні роботи в дерев'яному будинку (як, втім, і в цегляному, але вони розмірами побільше) навряд чи відлякає господаря, яка турбується про благоустрій свого житла.

Найважливішим елементом внутрішньої проводки будинку є розподільний щит - той самий, в якому знаходиться той самий лічильник, призначений для контролю за витратою електроенергії. Лічильники бувають електромеханічними та електронними - останні, звичайно, дорожче, але працюють за двома тарифами - денному і більш дешевому - вечірньому. В результаті за час використання такого лічильника економиться досить відчутна сума. Переважно встановлювати російські лічильники - вони відповідають вітчизняним стандартам, тому легко погоджуються з енергонагляду, ну і треба врахувати, що в 2011 році ціни на електромонтажні роботи по їх установці зовсім невисокі. Лічильник необхідно перевірити в Енергонагляді, який його опломбує з метою захисту від стороннього втручання.

Розподільний щит повинен полягати в герметичний корпус, який володіє антикорозійними властивостями, а отвори для проводів в ньому повинні бути обладнані вологостійкими прокладками з гуми. Щит встановлюється в опалювальному приміщенні подалі від зон, на які можуть впливати шкідливі фактори - в першу чергу вода.

Особливу увагу слід звернути на вибір електричних проводів - до цього зазвичай ставляться вельми халатно, від чого проводка нерідко виходить з ладу, а то і виникають пожежі або люди уражаються електричним струмом. Проте, найчастіше просто беруть будь-який провід в вінілової «сорочці», якщо його не вистачає - роблять скручування, після чого обмотують її ізоляційною стрічкою, скотчем або пластиром і використовують такий провід в електропроводці.

Сьогодні ж технічні норми дозволяють використовувати алюмінієві жили, головним недоліком яких є крихкість алюмінію. На ринку існує величезний вибір одножильних проводів - цільних і багатодротяних з подвійною або посиленою ізоляцією, розроблені і кабелі різного перерізу, мають протипожежну набивання.

До організації електропостачання будинку треба поставитися з усією серйозністю: прайс на електромонтажні роботи, повторимося, виглядає не так вже й страшно, а світло і спокій у вашому будинку будуть якщо не вічно, то дуже довгий час.

Переглядів: 664
Пошук

Календар
«  Май 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog