Чи буде в під'їзді консьєрж - вирішувати, звичайно, мешканцям. А вони нерідко думають, що консьєржі цілими днями байдикують, базікають по телефону і часом чомусь намагаються заглянути в чужі сумки.
Але роботу консьєржів необхідно організовувати. Якщо до цього підійти відповідально, то черговий по під'їзду буде відсівати підозрілих візитерів, стежити за чистотою, спілкуватися з представниками керуючої компанії і правоохоронних органів, донесе до відсутніх мешканців інформацію про останні рішення ТСЖ. Звичайно, не в кожному під'їзді можна посадити консьєржа, наприклад, у класичній «хрущовці» йому робити нічого, він просто не поміститься на тісному сходовій клітці. Ну а якщо з простором все в порядку, будь-який власник квартири може виступити з ініціативою про введення посади консьєржа. Таке право закріплено за власниками житлової нерухомості - п. 2 ст. 45 Житлового Кодексу РФ.
Найчастіше пропозицію про введення посади консьєржа висуває керуюча компанія або ініціативна група мешканців-активістів. Але остаточне рішення має бути прийнято тільки загальними зборами власників, яке може проводитися як очно, так і заочно. Для визнання зборів правомочними необхідно, щоб в ньому взяли участь більше 50% власників. Рішення приймається (або відхиляється) абсолютною більшістю голосів, причому воно повинно бути оформлено за всіма правилами - потрібен протокол, в якому поквартирно перераховані власники і поставлені їх підписи.
|