За останні роки Китай став безумовним світовим лідером в області будівництва і архітектури. Тут не тільки реалізують найбільш масштабні проекти, але і зводять самі незвичайні будівлі. Архітектурні чудеса втілюють у життя передові технології, приваблюють туристів і є предметом гордості громадян. Однак часом у нестримного прагнення до вишукувань є і зворотна сторона.
У 2013 році в місті Сучжоу в провінції Цзянсу завершилося будівництво хмарочоса, який отримав офіційну назву The Gate of the Orient («Ворота Сходу»). Будівля висотою 301,8 метра має форму арки - дві вежі з'єднані між собою перемичкою на рівні верхніх поверхів. На площі 340 квадратних метрів розташувалися офіси, готель, житлові і торгові приміщення. Оздоблення фасадів нагадує м'яку фактуру знаменитого китайського шовку (регіон, в якому розташований Сучжоу, відомий як великий центр шовкової промисловості), а озеленення будівлі перегукується зі всесвітньо відомими садами стародавнього міста. «Ворота Сходу» - найвища будівля в 10-мільйонному Сучжоу і 97-е за висотою будівля у світі. Але хмарочос привертає до себе увагу не тільки завдяки розмірам. Висотка прославилася в першу чергу із-за своєї форми, причому слава її носить вельми сумнівний характер. За задумом проектувальників - британської архітектурної компанії RMJM - «Ворота Сходу» повинні були символізувати тріумф китайської цивілізації, прагнення до відкритих і гармонійним стосункам між Сходом і Заходом. Крім того, завдяки унікальній споруді місто повинен був набути репутацію нового глобального центру.
Однак будинок, будівництво якого обійшлося в 700 мільйонів доларів США, стало об'єктом різкої критики і численних глузувань. Місцеві мешканці, а за ними й інтернет-користувачі по всій країні звернули увагу на те, що хмарочос своїми обрисами нагадує... штани. Тепер The Gate of the Orient більше відомий як «Штани Сходу» – знущальне назва закріпилася за хмарочосом після публікацій в блогах і місцевій пресі.
|