У будівництві круглих висоток досягли успіху Китай і Об'єднані Арабські Емірати
Сучасні технології дозволяють створювати будівлі будь-яких розмірів і форм. І багато грандіозні ідеї втілюються саме в висотному будівництві. У світі вже існують «падаючі» і «танцюючі» хмарочоси, «огірки», висотки у вигляді спіралей і літер, а також незвичайні круглі хмарочоси, про яких і піде мова в цій статті. Круглий хмарочос «Альдар» побудували в Абу-Дабі, столиці Об'єднаних Арабських Еміратів - в 2010 році за рекордні сім місяців. Однак проект був оприлюднений набагато раніше, і ще в 2008 році отримав премію за кращий футуристичний дизайн.
Проект розробили архітектори бюро «MZ & Partners», а девелоперська компанія Aldar Properties побудувала це будівля для себе - щоб використовувати в якості штаб-квартири.
Хмарочос стоїть на штучному ділянці суші на узбережжі в районі Аль-Раха. Його висота - 110 метрів (23 поверхи). За формою будівля нагадує гігантську лупу, і стоїть на ребрі скляний диск, і величезне дзеркало, в якому відображаються околиці. Але насправді в основу ідеї ліг образ круглої морської черепашки (хмарочос адже стоїть фактично на пляжі).
Одна з технологічних особливостей будівлі полягає в тому, що при створенні двох його опуклих «половинок» не використовувалися вигнуті скляні елементи. Опуклості вдалося досягти за рахунок суміщення певним способом трикутних скляних секцій.
Крім того, архітектори і будівельники серйозно попрацювали над тим, щоб хмарочос був дуже стійким і щоб вплив грунтових вод і високі вітрові навантаження були йому байдужі.
Нарешті, це «зелений» хмарочос - одне з перших екологічно нешкідливих будівель в Абу-Дабі. При будівництві використовували матеріали, придатні для повторного використання (сталі, скла, бетону). Правильно організоване природне освітлення допомагає економити електрику. Крім того, будівля обладнана підземної автоматичної вакуумною системою збору сміття.
|