Головна » 2018 » Февраль » 18 » Чому вініл або як отримати максимум задоволення від прослуховування музики?
15:29
Чому вініл або як отримати максимум задоволення від прослуховування музики?

У чому ж різниця між прослуховуванням вінілу і компакт-диска? Чому вініл звучить не втомлює, час пролітає непомітно, а музика ніби нектаром наповнює твою душу? Чому рідкісні потріскування не заважають, а нагадують звук вугіллячок догоряє багаття?

     Чому цифрове звучання стомлює?

Чому музика не ллється, а як би вдавлюється в вуха? Звідки береться «бахрома» з цифрового піску на голосі і високих частотах?

     Постараємося розібратися.

     Щоб не йти в нетрі теорії і не навантажувати подробицями з формул з кілогерц і битами, спробуємо спростити.

     Неприємні особливості цифрового тракту.

     Всі знають, що навіть на самій хорошій записи неминуче присутні характерні спотворення у вигляді сходинок, але не всі знають, що «сходинки» присутні завжди і з однаковим рівнем незалежно від звуку і гучності! Виходить цікава картина: на тихих звуках співвідношення спотворень і музики стає дуже помітним для слуху. Тихіше звук - більше спотворень. Цьому явищу є назва - шуми квантування. Про це виробник воліє замовчувати. А адже саме в тихих звуках міститься вся важлива музична інформація!

  Інтонації виконавців і неповторні тембри інструментів, тонкі реверберації і послезвучія формують тривимірне звукове поле і дають мозку уявлення про розмір приміщення в якому проводився запис. Мозок дуже швидко вловлює неприродні і постійно присутні призвуки, підсвідомо намагається від них відсторонитися, відфільтрувати.

   Виходить, що замість відпочинку мозок змушений проводити роботу! Щоб зменшити помітність шумів квантування, студії максимально задирають гучність цифрових записів, виробляють штучне стиснення динамічного діапазону, тобто компресію. Спрощено: компресія - це коли все тихі звуки стануть голосніше, а всі гучні тихіше.

       Ви напевно помічали це на сучасних записах. Ви запитаєте: "А як же прогрес?" Так, прогрес йде, але не в ту сторону! Виробники сучасних відтворюючих пристроїв придумують усілякі фільтри щоб зменшити помітність спотворень, тим самим пригнічуючи тихі звуки. На те, що попутно втрачається жвавість, прозорість і детальність їм, схоже, наплювати. З кожним удосконаленням цифрового тракту звук стає все гірше і гірше! Порівняйте старі записи і нові. Це як лікувати симптоми замість усунення причини захворювання.

     А тепер розглянемо приємні особливості будь-якого аналогового тракту до якого і відноситься пластинка. Нелінійні спотворення завжди ростуть пропорційно рівню сигналу. Задумайтесь, адже це природно. Саме так і є в природі! Чим голосніше звук, тим більше додаткових призвуків-спотворень. Крім того, гучні звуки маскують спотворення. Юшку складно розрізнити спотворення нижче певного порогу, тим більше на тлі музики. Вони повністю коррелірованни зі спектром і діапазоном музики. Менше гучність звуку - менше спотворень. Щодо потріскувань від пилинок: чому вони не заважають прослуховуванню а, клацання від подряпин так дратують? Знову властивість мозку! Він автоматично виявляє закономірності і повтори. Порошинки випадкові, а подряпина повторюється з однаковим інтервалом, вона очікувана.

     Основна перевага старого вінілу в тому, що зазвичай записи проводилися без застосування цифрових носіїв, частіше прямо з майстер-стрічки студійного магнітофона. Мінімум перезаписів і обробок. Такі апарати працюють тільки з якісної широкою стрічкою на великій швидкості. Шуми і спотворення нижче слухового порога.

Переглядів: 613
Пошук

Календар
«  Февраль 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog