Технологія буріння. Буріння може бути шнековим або роторним, все залежить від породи і глибини, яку потрібно пройти. Шнековий спосіб буріння буриться за допомогою свого роду свердел, за якими вибуренной порода викидається на поверхню землі, такі свердловини, як правило, буряться всього на невелику глибину.
Роторне буріння. Такий вид буріння здійснюється за допомогою долота і водопромивкі, і здатний пробурити досить великі глибини.
Облаштування свердловини. Пробуривши свердловину, потрібно її облаштувати, таким чином, щоб вона автоматично і безперебійно подавала воду. Процес облаштування не такий трудомісткий, як облаштування, але теж досить технологічний, так як складається з багатьох складових:
1) Потрібно побудувати приямок навколо свердловини таким чином, щоб він не покалічив цілісність конструкції свердловини, які не промерзав взимку і щобтуди не надходила волога, до того ж там має бути необхідний простір для того щоб там змонтувати насосне обладнання. 2) Насос в свердловину потрібно опустити, таким чином, щоб він розміщувався або над фільтром, або під ним, в відстійнику, щоб не пошкодити фільтр. 3) Реле сухого ходу, автоматику, і манометр потрібно відрегулювати, таким чином, щоб насос не забирав повітря, а тиск не порвало з'єднаннятруб в будинку, але при цьому давав достатній напір. 4) гідроакумулятори, потрібно встановити, таким чином, щоб по ньому не проводилися віброудари, а тиск не порвало грушу. 5) Найчастіше також необхідно поставити систему додаткової фільтрації, яка підбирається виходячи з аналізу води.
Джерело: http://skvagena.com.ua
|