Починаючи будівництво з ракушняка, необхідно враховувати, що кладка ракушняка не представляє особливої складності: стандартний розмір блоку 38х18х18 см, в одному кубометрі, як правило, 72 блоку, витрата при кладці на кв. м при ширині стіни 38 см - 30 шт., якщо обрана кладка ракушняка в підлогу блоку буде потрібно 18 шт. Для кладки з ракушняка застосовуються бетонні розчини марок 10,25 і 50, витрата на 1 м. Куб. - 0,22 м.
Куб. розчину. При будівництві будинку, пориста структура сприяє легкому вирівнюванню розчином марки 4.
Кладка ракушняка в місцях з підвищеною вологістю, вимагає додатково просочення каменю спеціальним бактерицидним складом, що оберігає від виникнення грибків, моху і інших мікроорганізмів. Так само існують склади, призначені для захисту цього матеріалу від впливу лугу, кислоти, різних розчинників і фарб.
Стіни будинку з черепашнику в умовах помірного клімату роблять товщиною не більше 400 мм, так як він має низьку теплопровідність. Як правило, зовнішні стіни будинку з черепашника НЕ штукатуряться, а внутрішні стіни з ракушняка - затираються.
Ракушняк використовується для будівництва найрізноманітніших архітектурних споруд: це не тільки будинок з ракушняка, паркан будинок з черепашника, але й облицювання будівель, оформлення інтер'єрів, камінів, балконів.
|