У статті розповідається про те, як правильно вибрати ділянку під будівництво альтанки. Більшість приватних забудов проводиться таким чином, щоб на ділянці для будівництва котеджу в майбутньому знайшлося місце для альтанки. Такий елемент служить сполучною ланкою між житловим будинком і садовою зоною.
Садовий будиночок повинен бути вологонепроникним, затишним і достатньо просторим, а ще потрібно, щоб у ній вільно могли перебувати одночасно більше чотирьох осіб.
Функціональне призначення альтанки на заміській ділянці:
•місце для відпочинку і застіль; •захист від спеки в літній період; •прикраса ділянки.
Узагальнюючи, будівництво альтанки – зведення надійного, безпечного, затишного, зовні привабливого укриття від несприятливих атмосферних явищ і нудьги.
Альтанка може бути:
•капітальної або розбірний; •масивної (з цегли) або легкої візерунчастими (з дерева або металу); •простої прямокутної форми або будь-якої складної, наприклад, восьмигранної; •закритим будовою з склінням або повністю відкритою конструкцією з дахом і невисокими ажурними поручнями.
Вибір різновиду конструкції для будівництва альтанки залежить від смакових уподобань господарів. Слід врахувати, що масивна альтанка з цегли підходить тільки для великих ділянок.
Непогано буде, якщо стиль захисного будови повторить стиль будинку або альтанка вдало впишуться в ландшафтний дизайн.
Як вибрати місце?
Візуальні критерії вибору ділянки під будівництво:
1.Вдень у альтанки повинна бути тінь, а в ранкові години всередину будівлі повинні потрапляти сонячне проміння. 2.Зі сховища повинен відкриватися красивий вигляд. Воно повинно розташовуватися далеко від проїжджої частини. 3.Краще рішення – будівництво альтанки здійснити на височини. Це гарантує хороший огляд і захист від талих вод навесні. 4.Дизайнери одностайні: альтанка повинна бути поруч з водоймою. Якщо на ділянці немає природного джерела води, слід організувати штучний ставок або, як альтернативу водойми, влаштувати сад каменів.
При виборі конструкцій також грає роль, які ділянки для забудови є в розпорядженні.
Для легкого дерев'яного або металевого садового будиночка достатньо рівного міцного підстави. Якщо мова йде про тяжкі масштабних будівлях, що зводяться на стовпчастих або стрічкових фундаментах, тут потрібна перевірка грунту. На глинистих грунтах доведеться встановлювати не менше шести опорних стійок, які слід розташовувати строго по периметру. Тим самим накладаються певні обмеження на вибір форми споруди.
Вдалий вибір різновиду конструкції і ділянки для будівництва альтанки – запорука того, що садовий будиночок буде довго служити прикрасою місцевості, приносити радість спілкування з близькими людьми і природою.
|