Від складу бетону безпосередньо залежить надійність фундаменту майбутнього будинку. Тому про це слід замислитися в процесі будівництва, після того як обраний проект будівлі і сплановано розташування будівель на ділянці. Будівництво будинку без фундаменту неможливо, так як це його основа, ну якщо тільки ви не збираєтеся жити де-небудь в горах.
Для того щоб звести стіни з каменю і виготовити фундамент не треба володіти спеціальними знаннями, досить розбиратися в самих елементарних поняттях стосуються будівельних розчинів і властивостей бетону. Пропонуємо вам ознайомитися з деякими положеннями, які ніколи не будуть зайвими, а принесуть вам тільки користь. Бетон застосовується спільно з різноманітними наповнювачами, в залежності, від крупності яких все марки підрозділяються на групи: на основі крупнозернистого заповнювач - частинки досягають розмірів від 1 до 15 см, і на дрібнозернистому - тобто з частками невеликих розмірів, до 1см.
Показник міцності бетону при стисканні є основною властивістю, яке враховується при установці класу. Слід розрізняти поняття марка бетону і його клас. Числова характеристика будь-якого з наявних властивостей бетону, яка розраховується за середнім значенням це не що інше, як марка бетону. У свою чергу клас бетону являє собою теж числову характеристику властивостей будівельного матеріалу, тільки приймається ця характеристика із забезпеченням певних гарантій - зазвичай це 0,95. Таким чином, для важких бетонів відповідно до показника міцності на стиск встановлені наступні марки: 50, 75 і так далі до 600. Марки бетону М200 і М250 є найбільш популярними і часто використовуваними в промисловому і цивільному будівництві, при зведенні залізобетонних конструкцій.
Рівнем морозостійкості оцінюється довговічність бетонів, звідси ще один підрозділ на групи. Залежно від ступеня стійкості до низьких температур бетон ділиться на марки: Р50, Р75, Р100 і так далі до Р300.
Від того яке скорозшивач переважає в складі бетону виділяють: силікатні бетони, цементні, гіпсові, бетони на основі органічних речовин і на основі не органічних речовин.
Бетон, що володіє щільною текстурою в основі приготування якого лежить в'язкий цементний наповнювач називають важким бетоном. Такий бетон має щільність від 1800-2500кг / м3. Характер пористості важкого бетону має величезне значення. Залежно від складу, його наповнювачів і методів ущільнення пористість може коливатися в межах від 6-15%. При цьому дрібні пори будуть тільки покращувати якість важкого бетону, а великі пори навпаки тільки погіршувати.
Важкий бетон володіє рівнем морозостійкості не менше 50. Показник стійкості до низьких температур залежить від виду цементу використовуваного для приготування бетону, від наповнювачів, від величини і характеру пористості бетону. Порівняно невелика у важкого бетону його температуростойкость. Бетон цього виду можна використовувати для будівництва конструкцій, які якщо і піддаються нагріванню протягом тривалого часу, то він не перевищує 200С. Також слід враховувати, що при цьому його міцність знижується як мінімум наполовину. Чим вище водо-цементне відношення - значення А, тим вище буде усадка бетону. Бетонна суміш через недостатню кількість води в складі може виявитися менш рухомий, від навколишнього середовища це не залежить жодним чином, але при цьому вона буде укладатися в форми нерівномірно, що значно знизить щільність матеріалу. У складі бетону повинно бути оптимальна кількість води, показник А = 0,3, тільки в цьому випадку бетонна суміш вийде якісною. У незначній мірі на міцність можуть впливати і інші фактори, вона залежить не тільки від заповнювача, значення А, марки бетону, інтенсивності ущільнення.
Якщо бетонну суміш піддати більш ретельному перемішуванню, то міцність бетону буде збільшена. Також його міцність можна підвищити, якщо шорсткість поверхні використовуваних наповнювачів буде збільшена. З цією метою також часто використовують заміну окатного піску на гострокутий або замість гравію застосовують щебінь. Можна створити спеціальні умови для тверднення бетону, все це спричинить збільшення міцності бетону.
Різновидом важкого бетону є марка М600 - високоміцний бетон. Для виробництва його використовують цемент високоміцних марок, щебінь і промитий пісок. З цих складових в бетономішалках, обов'язково примусової дії, готується малорухлива або жорстка суміш. Інтенсивне ущільнення, або іншими словами обов'язкове вібрація, використовується в цілях укладання сумішей в заготовки та подальшого формування виробів.
|