Повноцінна система зрошення являє собою складну інженерну споруду. В ідеалі її проектуванням та монтажем повинні займатися професіонали. Хоча, найбільш просту конструкцію цілком можна встановити самостійно.
Перед тим як звертатися до фахівців, необхідно все ретельно спланувати. Для цього знадобиться скласти докладний план ділянки. На ескізі слід позначити не тільки зони, що потребують поливі, але і всі споруди, альпійські гірки, малі архітектурні форми, клумби, зелені насадження та інше. Ділянки, на яких передбачається установка дощовиків, бажано окреслити циркулем. Дуже важливо враховувати, що різні рослини мають різні потреби в догляді та поливі.
Якщо передбачається система автоматичного поливу з дощувателями, то необхідно вибрати їх тип. Вони бувають статистичні та роторні. Перші встановлюють по кутах, а також кордонів ділянки, а другі в центрі. Більш того, роторні дощувачі підходять для великих площ відкритого типу. Наприклад, для газонів. Полив здійснюється спрямованої струменем, яка подається з верхньої частини установки. Щоб вибрати оптимальний радіус, використовується сопел різних розмірів. Статистичні установки можуть мати різну довжину корпусу, проміжний клапан і сопла відмінної якості. Регулювання можна здійснювати лише одним клапаном або потоком. Така система вкрай необхідна на ділянці, для якого характерні перепади висот. Щоб контролювати систему, можна використовувати спеціальні датчики. Ці контролери можуть відключати систему при надмірному зволоженні або під час дощу. Вартість такої установки досить дорога, але вона буде гарантією збереження врожаю і зелених насаджень.
Зрошення за допомогою краплинної установки буде більш економним. Для відтворення системи знадобиться джерело. Підійде колодязь небудь ємність. В якості стрічки краплинного поливу можна використовувати шланг невеликого перерізу або тонку трубку. На рівних проміжках вздовж всієї стрічки повинні бути маленькі отвори. Такий автополив передбачає наявність регулятора тиску. Він буде сприяти рівномірному розповсюдженню води. Також потрібно буде встановити систему фільтрації. Для підведення зрошувальної стрічки до кількох клумбам доречно використовувати розвідну трубу, а також перехідники, заглушки тощо.
|