Компанія «Актив Солар» (Київ) планує збільшити потужність геліоелектростанцій, що споруджуються нею в Автономній республіці Крим до 300 МВт, повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» генеральний директор п'яти дочірніх компаній «Актив Солар» з будівництва та експлуатації станцій Сергій Колобов. «Є такі плани.
Але назвати точні терміни поки не можна, потрібно ще попрацювати над цим місяць », - сказав він.
Зокрема, в селі Родниковому планується побудувати геліоелектростанції потужністю 20 МВт, в селі Трудовому - 100 МВт, в селі Перово (всі три Сімферопольський р-н) - 80 МВт, в селі Охотникове (Сакський р-н) - 100 МВт.
Згідно з документом, кожен мегават обійдеться «Актив Солару» в 48 млн грн (EUR4,54 млн за поточним курсом), а загальна вартість будівництва геліоелектростанцій складе 14,4 млрд грн (EUR1,362 млрд). У той же час, згідно з раніше озвученими представником «Актив Солара» на засіданні НКРЕ даними, середня вартість спорудження одного мегавата геліоелектростанції складе EUR2,7 млн. Виходячи з цього, ймовірна вартість реалізації всього проекту становить EUR810 млн.
В даний час «Актив Солар» здійснює будівництво сонячних електростанцій на першу площадку в Родниковому: там буде споруджено п'ять станцій, на двох з них вже здані в експлуатацію сонячні батареї потужністю 1 МВт і 1,5 МВт. На початку грудня компанія планує збільшити потужність цих станцій ще на 5 МВт.
Як повідомлялося, під кожну з п'яти геліоелектростанцій в Родниковому «Актив Солар» зареєструвала окрему «дочку» - «Крайміа Солар 1», «Крайміа Солар 2», «Крайміа Солар 3", "Крайміа Солар 4" і "Крайміа Солар 5". Під розміщення електростанцій компанія орендувала в Родниковому 15 га землі.
Згідно з документацією, поданої керівництвом «Актив Солар» в НКРЕ, собівартість електроенергії виробленої "Крайміа Солар 1" становить 332,74 коп. / КВт, «Крайміа Солар 2» - 348,90 коп. / КВт. При цьому «зелений тариф» становить 505,09 коп / кВт.
За словами представника компанії, перші дві станції окупляться за сім років, термін окупності п'яти геліоелектростанцій в Родниковому складе близько 10 років. При цьому термін служби елементів сонячних батарей - 25 років.
|