Міністерство торгівлі та Міністерство економіки визначили рекомендовані правила формування цін. Відповідний документ підписаний главами відомств Валентином Чекановым і Володимиром Зиновским, повідомляє БЕЛТА з посиланням на прес-службу Мінторгу.
Згідно з документом, відпускна ціна може бути збільшена виробником на величину зміни вартості імпортних сировини і матеріалів, що походять з третіх країн (країн, що не входять в Євразійський економічний союз) і надійшли після 18 грудня 2014 року, з урахуванням її частки у відпускній ціні. При цьому збільшення цін на сировину і матеріали вітчизняного походження, а також походять з країн Євразійського економічного союзу не допускається.
Вартість імпортних сировини і матеріалів, що походять з третіх країн, не може бути збільшена більш ніж на відсоток зміни курсу білоруського рубля до курсу валюти договору на дату постановки на облік, зменшеного на 5%. При цьому плановий рівень рентабельності не може... Читати далі »
У Білорусі сьогодні немає податків, які слід було б скасовувати. Таку думку в ході онлайн-конференції «Напрями податкової політики в Білорусі в 2015 році» висловив заступник міністра фінансів Дмитро Кійко.
«В даний час податкова реформа завершена. У нас немає шкідливих податків для економіки, які треба скасовувати. До 2010 року був податок з продажів, який дублював ПДВ, були відрахування з виручки в сельхозфонд, дорожній фонд. Ми з успіхом від них відмовилися, тому сьогодні склад податків можна вважати оптимальним», - сказав він.
Заступник міністра фінансів звернув увагу, що в Білорусі доходи бюджету формують 5-7 основних податків. При цьому платники повинні сплачувати їх не у кожному випадку, є, наприклад, ПДВ і податок на прибуток стосується здійснення поточної діяльності, а акцизи - тільки тих підприємств, які виробляють і реалізують підакцизні товари. Крім того, за податками, які застосовуються в Білорусі, досить лібер... Читати далі »