Головна » 2015 » Апрель » 30 » Вимикачі навантаження.
09:59
Вимикачі навантаження.

З функціональної точки зору стандартний вимикач навантаження являє собою багатополюсної механічний комутаційний апарат змінного струму, призначений для ручної комутації навантажень електричних ланцюгів і використання в якості головного вимикача для оперативних відключень-вмикань електрообладнання від ліній електричного живлення при проведенні ремонтних робіт або тривалої відсутності в закритому приміщенні.

Дана обставина робить вимикач невід'ємною частиною системи електропостачання будь-яких об'єктів як виробничого, так і цивільного призначення, які виступають споживачами електричної енергії, що дозволяє відносити всю номенклатуру виробів, що випускаються до групи найбільш масових за обсягами випуску і незамінних элетротехнических пристроїв.


Оскільки вимикачі навантаження не призначені для відключення струмів короткого замикання, функції автоматичного відключення трансформаторів у разі їх пошкодження повинні виконувати плавкі запобіжники або вимикачі, належать попереднім ланкам системи, наприклад лінійні вимикачі, розташовані ближче до джерела енергії. З-за відсутності в конструкції спеціальних дугогасильних механізмів не рекомендується використовувати такий вимикач для миттєвого відключення від електромережі включених пристроїв підвищеної потужності.

Специфіка функціонального призначення зумовила цілий ряд конструктивних особливостей виконання з одного боку, і вимог до місця установки з іншого. Конструкція сучасного вимикача в загальному випадку повинна забезпечувати високий рівень електро - і пожежної безпеки експлуатації виробу, ступінь захисту від проникнення всередину електротехнічного виробу сторонніх предметів і пилу, легкий доступ до рукоятки управління і тривалу роботу контактів і всього вимикача без ремонту. Крім цього він повинен проводити номінальний тривалий струм протягом необмеженого часу без надмірного перевищення температури струмоведучих частин. Конструкція окремих моделей вимикачів також може передбачати підвищену стійкість до впливу вологи і проникненню дрібних твердих предметів. Таким чином, в залежності від варіанту виконання вимикач навантаження в обов'язковому порядку маркується спеціальним буквено-цифровим позначенням – IP (Ingress Protection Rating), відповідним прийнятою системою класифікації ступенів захисту оболонки електрообладнання від проникнення твердих предметів і води за міжнародним стандартом IEC 60529 (DIN 40050, ГОСТ 14254-96).

Звичайним місцем установки таких вимикачів є розподільні щити будівель і споруд для оперативного включення/вимикання окремих груп електроспоживачів.

Слідуючи цим вимогам, вітчизняними та зарубіжними електротехнічними компаніями в даний час виробляється широкий діапазон вимикачів навантаження з цілим комплексом підвищених техніко-експлуатаційних характеристик, достатньо відвідати будь-який інтернет-магазин електрики. Так, виконання найбільш поширених моделей вимикачів в корпусі з ударопрочной негорючою пластмаси дозволяє їм відповідати самим жорстким сучасним вимогам пожежної безпеки, маючи при цьому естетично привабливий зовнішній вигляд.

Матеріалом виготовлення контактів у більшості серійно випускаються моделей в даний час виступає безкиснева мідь, відрізняється підвищеною пластичністю. Для надійного контакту провідників з перетином від 1 до 35 мм2 найчастіше використовуються комбіновані мідні затискачі з покриттям із срібла і анодованого алюмінію округленої форми з насічками. Сучасні вимикачі навантаження, як правило, має автоматичну доведення (ефект подпружинивания) рукоятки керування, що забезпечує підвищену легкість і швидкість переміщення керуючого елемента.
Переглядів: 923
Пошук

Календар
«  Апрель 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog