Головна » 2021 » Апрель » 19 » Тепло вашого будинку
12:52
Тепло вашого будинку

Rockwool - це один з найпопулярніших теплоізоляційних матеріалів, що застосовуються в Україні. Основна перевага теплоізоляції з базальтової вати Rockwool - це можливість суміщення тепло- і звукоізоляції з протипожежним захистом: негорючий матеріал Rockwool витримує температуру понад + 1000оС. Теплоізоляція Rockwool відповідає усім протипожежним нормам згідно СНіП 2.01.02-85 «Протипожежні норми», прийнятим в Україні в 1997 році. Крім того, для захисту від вогню у Rockwool є спеціальна система захисту Conlit.

Утеплювач Rockwool

Утеплювач Rockwool має низьку теплопровідність (0,035-0,041 Вт / м х ° С), добре ізолює розповсюджуються в повітрі або виникли від удару звуки, знижуючи рівень шуму приблизно на 20%, забезпечує високу паропроникність (коефіцієнт паропроникності Superrock становить 482 х 10 - 3 мг / м х год х Па).

Мінеральна вата Rockwool завдяки своїм гідрофобним властивостям практично не вбирає воду. Короткочасне водопоглинання для Rockwool становить менше 0,3-1 кг / м2, капілярний - менше 0,8-1%, об'ємна сорбційна вологість при 100% вологості повітря - менше 0,5%.

Базальтова вата Rockwool має гарну пружність і міцність на стиск або розрив. Опір на розрив перпендикулярно до поверхні у Rockwool складає більше 8-100 кПа, стисливість при навантаженні 4 кПа - менше 4%, стисливість при навантаженні 40 кПа - менше 12-15%, зусилля на стиск при 10% відносної деформації - більше 30-50 кПа, при точковому навантаженні, що створює деформацію 5 мм, - більше 70-90 кПа. Матеріали Rockwool забезпечують габаритну стабільність виконаної теплоізоляції, не змінюючи своїх розмірів і властивостей в межах передбачених зовнішніх впливів протягом тривалого періоду часу. Теплоізоляція Rockwool не створює умов для розвитку мікроорганізмів, вона не гниє і не схильна до знищення комахами і гризунами.

Залежно від жорсткості теплоізоляційні матеріали Rockwool бувають м'які (відносний стиск понад 30%), напівтверді (стиснення 6-30%) і жорсткі (стиснення до 6%).

До м'яких матеріалів відносять Rockmin, Domrock, Rockmur і Superrock. Для них визначальними параметрами є щільність (20-50 кг / м3) і теплопровідність (0,035-0,038 Вт / м х ° С). М'які вироби Rockwool застосовують для теплоізоляції стін і перегородок.

Жорсткими теплоизоляторами вважаються Dachrock, Stroprock, Dachrock Max, Fasrock, Wentirock; полужесткими - Panelrock, Prefrock, Fasrock-l. Для цих матеріалів визначальні чинники: опір механічних навантажень, стисливість при певному навантаженні, зусилля на стиск і інші. Опір на розрив перпендикулярно поверхні для жорстких і напівжорстких матеріалів становить понад 12-100 кПа, стисливість при навантаженні 4 кПа - менше 4%, при навантаженні 40 кПа - менше 12-15%, зусилля на стиск при 10% відносної деформації - більше 30- 50 кПа, при точковому навантаженні, що створює деформацію 5 мм, - 70-90 кПа. Жорсткі вироби найчастіше застосовують для теплоізоляції підлог і покрівель, напівтверді - для вентильованого фасаду.

Теплоізоляція підлог матеріалами Rockwool. При теплоізоляції стін цоколя та підвалів застосовують матеріали Rockmur, Prefrock, Stroprock, Superrock. Для теплоізоляції підлоги на грунті утеплення стіни мінватою Rockwool необхідно продовжити мінімум на 0,5 м від нижнього рівня теплоізоляції підлоги (для того, щоб утеплювач Rockwool можна було загорнути). Якщо ж підлоги не вимагають утеплення, то теплоізоляцію стіни необхідно продовжити на 1 м нижче рівня землі. У разі влаштування підлог вище рівня землі утеплення стіни потрібно продовжити мінімум на 1 м нижче утеплення підлог і мінімум на 0,5 м нижче рівня землі. Після цього слід виконати гідроізоляцію. Мінеральні плити Prefrock можна клеїти на гарячій бітумній мастиці без заповнювачів за заздалегідь грунту стіни.

Підлоги на грунті в опалювальному приміщенні повинні бути обладнані теплоізоляцією у вигляді вертикальних або горизонтальних поясів шириною не менше 1 м, розміщених по периметру будівлі. Якщо ізоляцію виконують у вигляді вертикальних поясів, утеплення стіни потрібно продовжити мінімум на 1 м нижче рівня землі і на 0,5 м нижче горизонтальної ізоляції підлоги. Якщо підлога знаходиться вище рівня землі, то теплоізоляцію потрібно проводити вертикально. У разі горизонтального утеплення підлоги необхідно теплоізоляцію стіни продовжити мінімум на 0,5 м нижче рівня підлоги.

Для підлог на грунті під бетонною стяжкою застосовують плити Stroprock. Ці плити використовують для експлуатаційного навантаження не більше 2,5 кН / м2. Перед виробництвом теплоізоляції необхідно виконати з піщаного ґрунту утрамбовану посипання товщиною не менше 15 см. Теплоізоляцію з плит Stroprock виробляють в один шар, укладаючи плити з перев'язкою швів. Безпосередньо на плитах влаштовують стяжку в 4 см з бетону (мінімум В 12,5) вологою або густо пластичної консистенції, цементного розчину (з мінімальним опором на стиск 12 МПа і вигин 3 МПа), армованого бетону (В 12,5). На плитах Stroprock укладають плівку або руберойд внахлест, виконуючи бетонну стяжку текучої консистенції. Для утеплення підлог на грунті на лагах застосовують плити Superrock і Deltarock 1. Перед теплоізоляцією потрібно виконати підсипку товщиною мінімум 15 см з утрамбованого піску. Під лагами укладають стрічкову звукоізоляційну підкладку. Плити Superrock і трикутні плити Deltarock 1 потрібно нарізати розміром більшим на 0,5 см, ніж відстань між лагами. Вставляти плити між лагами одночасно всією поверхнею не рекомендують.

Для утеплення підлог на перекритті застосовують плити Deltarock 1, Superrock, Stroprock. На підлогах на перекритті для збереження відповідної звукоізоляції покриття потрібно виконати плаваюча підлога, який підвищує звукоізоляційні властивості на 28 дБ. Теплоізоляцію плитами Stroprock виконують в один шар, укладаючи їх з перев'язкою швів. Безпосередньо на плитах потрібно влаштувати стяжку в 4 см. Якщо стяжку виконують рідкої консистенції, то на плитах Stroprock потрібно укласти гідроізоляційну плівку або руберойд внахлест. Підлоги в мокрих приміщеннях вимагають застосування верхній гідроізоляції. Плити Deltarock 1 і Superrock потрібно укладати між лагами.

Теплоізоляція стін матеріалами Rockwool. У багатошарових стінах шари потрібно виконувати послідовно. Монтаж для багатошарових стін виробляють плитами Superrock і Rockmur. Незважаючи на час призупинення кам'яної кладки, необхідно захистити водонепроникним матеріалом зовнішню поверхню теплоізоляції. Потрібно зміцнити захисну частину стіни на фундаментної поверхні або інший опорі на ширину мінімум 9 см. У разі повітряного прошарку, коли конструкція опори закриває простір прошарку, зміцнення потрібно виконати з прокладкою з руберойду або гідроізоляційної плівки. Над місцем зміцнення і під ним необхідно залишити по обидві сторони рівня опори отвори для провітрювання стіни. У приморських і гірських районах необхідно застосовувати багатошарові стіни з вентильованим повітряним прошарком від 2,5 до 4 см, розташованої з зовнішньої сторони теплоізоляції. Вентиляцію прошарку виконують пристроєм в нижньому і верхньому зовнішньому шарі отворів загальною площею 150 см2 на кожні 20 м2 стіни. Ці отвори виробляють виконанням порожнього вертикального шва заввишки 6,5-14 см і горизонтального - кожен третій-четвертий шов.

Для утеплення зовнішніх стін легким сухим методом застосовують теплоізоляційні плити Superrock, Panelrock і Wentirock. Плити Superrock застосовують, головним чином, при фасадної облицювання пластиковими (Siding), металевими панелями або дошками. У разі застосування дерев'яного каркаса потрібно попередньо обробити його засобами, що оберігають від шкідників і вологи. Монтаж каркаса виконують з кроком на 0,5 см менше розміру плити. Якщо каркас складається зі стійок, то необхідно додатково монтувати горизонтальні направляючі з кроком 3 м. При кроці стійок або брусків каркаса більшому, ніж розмір плити, виникає необхідність укладання в каркас декількох плит один біля одного. Плити Wentirock використовують, в основному, при облицюванні фасадів металевим профільованим листом, сайдингом, каменем або склом. У цьому випадку в якості каркаса виступають алюмінієві або сталеві профілі з антикорозійним покриттям. Якщо плиту або ряд плит Wentirock вкладають в каркас, то їх сумарна ширина повинна бути на 3 мм більше, ніж розмір каркаса. Для Wentirock існує 3 варіанти монтажу. При утепленні зовнішніх стін легким мокрим методом застосовують систему з плит Fasrock, теплопровідність яких -0,039 Вт / м С. Для кріплення плит Fasrock і Fasrock-l застосовують забиваються дюбеля і вкручуються гвинти зі сталевим стрижнем 8 мм. Роботи з утеплення плитами Fasrock і Fasrock-l ведуть при температурі від 5 до 25 ° С.

При утепленні зовнішніх стін легким мокрим методом застосовують систему Ecorock на основі плити Fasrock і систему Ecorock Lamella на основі плити Fasrock L, теплопровідність яких - 0,039 Вт / м х С. Для кріплення плит Fasrock і Fasrock-L застосовують забиваються і вкручуються дюбелі зі сталевим стрижнем . Роботи з утеплення системою Ecorock і Ecorock Lamella ведуть при температурі від 5 до 25 ° С. Для теплоізоляції перегородок використовують плити Superrock, Rockton, Stroprock, Rockmin, Panelrock, Deltarock 1. При монтажі теплоізоляції на перегородках в місцях з'єднання гіпсокартонних плит з каркасом, а також в місці примикання перегородки до підлоги, стелі та поперечної стіні потрібно застосовувати звукоізоляційні підкладки. Плити з мінеральної вати Rockwool необхідно укладати щільно і їх розміри повинні відповідати кроку каркаса. Плити Superrock і Rockton випускають з розмірами, пристосованими до монтажу типових систем перегородок з гіпсокартонних листів. Рекомендують робити пристрій перегородок з плит мінеральної вати товщиною 10 см виходячи зі значного поліпшення звукоізоляції, можливості довільного регулювання або відключення опалення в окремих приміщеннях будівлі. Теплоізоляція верхніх покриттів матеріалами Rockwool. При утепленні вентильованих покриттів над теплоізоляцією потрібно залишити повітряну плівку товщиною мінімум 20 см. Одношарове утеплення виробляють з плит Superrock, а двошарове - з плит Rockmin або Domrock. Під полегшені стіни укладають смужки з плит Stroprock товщиною 5-10 см. Якщо перекриття над усіма житловими приміщеннями досить велика, то пароізоляцію можна не застосовувати. При утепленні дерев'яного балочного перекриття застосовують плити Superrock або Deltarock 1. При термічній реконструкції існуючого покриття можна застосувати технологію «вдування» Loft Granulate.

При утепленні неексплуатованої горища для дерев'яних перекриттів потрібно забезпечити вогнестійкість мінімум 0,5 години. На масивних перекриттях виконують утеплення плитами Superrock, Rockmin або Domrock. Невентильовані покриття утеплюють плитами Dachrock Мах або Monrock Max. На плити Dachrock Max можна безпосередньо укладати полімерно-бітумні мембрани, плівки ПВХ і мембрани EPDM. Для пароізоляції при утепленні Dachrock Max застосовують пароізоляційні плівки Rockwool, полімерно-бітумну мембрану, руберойд з вкладкою з алюмінієвої фольги або алюмінієву фольгу, армовану сіткою зі штучного волокна. На плити Monrock Max можна безпосередньо укладати полімерно-бітумні підкладкові термосваріваємиє або ущільнюють мембрани, полімерно-бітумні покривні термосваріваємиє мембрани, немодифіковані бітумні руберойди з несучим шаром з склотканини або картону. При проведенні робіт по теплоізоляції балконів і лоджій утеплення виконують як для підлог на перекритті, так і для зовнішніх стін. Утеплювальні роботи проводять при температурах всередині відгородженого балкона або лоджії вище 80. При виробництві теплоізоляції балконів і лоджій при температурі 8 ... 16 ° С застосовують утеплювач товщиною мінімум 5 см, а при температурі вище 16оС - мінімум 10 см. Підлогу можна виконати з дощок товщиною 2,5 см на лагах з кроком 49,5 см із застосуванням плит Rockmin, а також з бетонною стяжкою із застосуванням плит Stroprock. Огорожа балкона і бічні стіни утеплюють плитами Rockmin, укладеними між стінками вертикального каркаса, змонтованого з кроком 49,5 см. Вертикальний дерев'яний каркас виконують з рейок 40x60 мм при товщині утеплювача 5 см, дистанційних колодок 40x60x40 мм, а також рейок 40x60 мм при товщині утеплювача 10 см. Зовнішню облицювання можна виконати з гіпсокартонних плит, вагонки, пластика та іншого. Після цього монтують парапет і всі необхідні фасонні елементи (плінтуси, зовнішні і внутрішні куточки). Товщина утеплювача Rockwool може становити від 20 до 200 мм. Ціна на матеріали Rockwool в основному залежить від товщини і рівня жорсткості. М'які і менш щільні вироби з мінеральної вати Rockwool стоять на порядок дешевше жорстких і більш щільних матеріалів. Тому діапазон цін на матеріали Rockwool досить великий і становить 1,53-19 у.о. / м2.

Переглядів: 824
Пошук

Календар
«  Апрель 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog