Головна » 2016 » Август » 25 » Сучасний Нюрнберг
10:58
Сучасний Нюрнберг

Сучасна епоха почалася не з винаходу електрики або автомобіля, не з польоту в космос і навіть не з появи айфона. Це сталося в 1945-му, коли фашистська Німеччина закінчила своє існування. Найжорстокіша війна в історії людства розставила крапки над багатьма літерами. Ні, люди не перестали пристрасно знищувати один одного, хай і говорили про те, що «подібного ніколи не повинно повторитися». Просто світ став іншим.

Знаменитий судовий процес над уцілілими нацистськими злочинцями зовсім не випадково проходив в місті Нюрнберзі. Це місце було сакральним для фашистів: протягом п'яти століть в місті збирався перший рейхстаг після коронації імператора Священної Римської імперії. Сьогодні Нюрнберг — милий старовинний німецький містечко, прогулятися по центру одне задоволення. Але обов'язково варто заглянути на околицю. Відчуття, одночасно леденять і кидають у жар — гарантовані.

Старий парк на колишньої південно-східній околиці Нюрнберга. Через кілька днів тут розпочнеться міський фестиваль з цирком і луна-парком, щось на зразок дня міста. Подібні свята проходять в цьому парку вже більше сотні років. Зараз артисти ще тільки монтують своє шапіто. Але через яскравих банерів і вантажівок зі сплячими людьми всередині і тиграми все одно добре видно кругле будівлю, схожу на римський колізей. Власне, це і є арена.

У 1933-му всім відомий Гітлер перетворив популярну зону відпочинку городян у спеціальну територію для проведення партійних з'їздів. До цього часу у НСДАП остаточно склалася ідеологія, яка проголошувала нерозривний зв'язок і спадкоємність між третім рейхом і священною римською імперією. Не впізнати колізей в архітектурі залу зборів неможливо. Він був розрахований на 50 тисяч місць. І, на щастя, так і не був добудований. Проектна висота була 80 метрів, але будівництво зупинилося на позначці 39. Відразу після початку війни більшість будівельників змінили рід діяльності. А колізей так і залишився стояти без даху.

Після війни недобудований фашистський колізей вирішили не зносити. Якийсь час його хотіли добудувати, але трохи з іншим призначенням: зробити автомобільний кінотеатр, житловий будинок або футбольний стадіон. У підсумку всіх цих планів відмовилися, частина приміщень віддали під склади, а сама будівля ніколи не повинно було бути закінчено, залишаючись наочним нагадуванням про перевернутої сторінці в німецькій історії.

При цьому, недобудова офіційно перейменували з «конгрес-холу» в «кругле виставкове будівля».

На території парку є ще безліч будівель, що збереглися від території партійних з'їздів фашистів, але у мене було не так багато часу. Ще одне «пробирающее» місце — поле Цепеліна. Того самого, який запускав свої дирижаблі. Так, на цьому самому полі. Колиска повітроплавання перетворилася в колиску фашизму: в 35-му саме тут були прийняті Нюрнберзькі расові закони, від яких постраждали мільйони людей.

Переглядів: 673
Пошук

Календар
«  Август 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog