Головна » 2016 » Декабрь » 29 » Створення зон світла в інтер'єрах диктує попит на точкові світильники
10:50
Створення зон світла в інтер'єрах диктує попит на точкові світильники

Компанія BasicDecor, що займається інтер'єрним освітленням, інформує про створення зон світу як про спосіб візуально розширити простір, розставити світлові акценти і знизити споживання електроенергії.

Своїм досвідом ділиться технічний спеціаліст компанії Сергій Герасимов. З кожним роком BasicDecor спостерігає зростання відгуків на пропозиції купити споти, вбудовувані і точкові світильники. Це викликано прагненням клієнтів розширити і перетворити компактний простір, оскільки житлоплощу у великих містах досить дорога. Зі свого боку компанія регулярно проводить консультації з підбору та розміщення світильників.

Часто надходять запитання про організацію зонирующего освітлення. Як відомо, поділяють на зони освітлення є спосіб поділу простору на локальні ділянки за допомогою світла. Наприклад, настільні лампи, бра або торшер створюють зони для читання, люстри можуть висвітлювати ділянку в центрі кімнати над столом, а вбудовувані світильники створювати робочу зону на кухні або акцентує освітлення в ніші.

Таке освітлення називають локальним функціональним. Є і декоративне локальне освітлення. Це гра кольорів і світлотіні, одним словом, те, що створює неповторний вигляд інтер'єру. Це поле діяльності светодизайнера. Поділяють на зони освітлення створює ілюзію просторого приміщення, дозволяє розставити світлові акценти і заощадити електроенергію.

Популярною останнім часом плануванням є студія. Тут кухня і вітальня складають одне приміщення. У студії немає центрального джерела світла, в ній багато світлових акцентів і зон, кожна з яких висвітлюється певним типом світильника. Мода на студії зі світлом, поділеним на локальні зони, прийшла зі Сполучених Штатів і традиційно вважається американською моделлю освітлення.

Але створити поділяють на зони освітлення можна і в звичайній кімнаті, варто лише приглушити центральний джерело світла, люстру. У спальні і робочому кабінеті можна обійтися і без неї. Торшер, інтер'єрна настільна лампа, споти і точки, ось традиційні складові локального світла в квартирі.

Важливим параметром є площі освітлення ламп. Ці площі не повинні перетинатися. Проте слід пам'ятати і про загалом, фоновому світлі, що забезпечує комфорт очам. Яскравість загального освітлення не повинна бути менше однієї десятої яскравості локального. Фоновим світлом може служити і локальне освітлення сусідньої зони.

Житловий простір ділиться на світлові ділянки не тільки в горизонтальній площині. Вертикальне зонування називається багаторівневим, або ярусним освітленням. При цьому кожен ярус висвітлюється групою світильників, які вмикаються і вимикаються одночасно.

Ярусну освітлення добре підходить, наприклад, для кухні, де яруси створюються підлоговими, вбудованими в меблі і стельовими світильниками. У вітальні теж рекомендується робити декілька ярусів-рівнів світла, що дозволить не тільки виділяти різні фрагменти інтер'єру за бажанням, але й вибудувати оптимальну світлову схему для кожного часу доби, а значить, економити електрику.

Переглядів: 691
Пошук

Календар
«  Декабрь 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog