Головна » 2015 » Октябрь » 27 » Сто років без капремонту, чи Нове життя панельних будинків
09:09
Сто років без капремонту, чи Нове життя панельних будинків

Вже не раз панельного домобудівництва пророкували занепад, критикували застарілі технології, звинувачували в невідповідність сучасним реаліям і т. д. Але нові серії, які вивели на ринок забудовники, доводять зворотне: з панелей можна будувати якісне, різноманітне і навіть гарне житло.

Панельне домобудівництво як принцип взагалі-то не може застаріти: будинки з готових деталей збирають, як конструктор, швидко і недорого. «Більш низька собівартість будівництва в порівнянні з іншими технологіями (моноліт, цегла та ін) досягається за рахунок економії витрат від налагодженого серійного виробництва і високої швидкості зведення», — відзначає керівник департаменту проектного консалтингу компанії «БЕСТ-Новострой» Тетяна Шарова.

Але при цьому важливо, якої якості самі готові елементи. Недарма старі панельні серії (К-7, II-32) сьогодні зносять, біля цих будинків дійсно багато недоліків. Основні стандартні незручні планування квартир, погана звуко - і теплоізоляція. Крім того, мікрорайони з панельної забудовою минулого століття одноманітні і безликі — свої Черемушки є в кожному радянському місті.

Сьогодні забудовники житла не збираються відмовлятися від «панельного конструктора», але його якість вже принципово інша. «Новий підхід до містобудування полягає в поліпшенні як зовнішнього вигляду будинків, так і їх експлуатаційних показників, — каже Ігор Сибренков, заступник генерального директора ТОВ „Мортон-Інвест". — Розроблені сучасні норми і вимоги до будинків, щоб вони були не тільки красивими, але і економічними. Це забезпечить жителям столичного регіону більш комфортне проживання та зменшить їх витрати на обслуговування таких будівель».

Переглядів: 706
Пошук

Календар
«  Октябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog