Головна » 2017 » Июнь » 8 » Рецептура приготування бетонної суміші для малаетажного будівництва
20:57
Рецептура приготування бетонної суміші для малаетажного будівництва

Значне число бетонних і кам'яних робіт в індивідуальному будівництві робиться забудовником самостійно (т. Зв. «Самобуд»), або із залученням найманих бригад. Зрозуміло, подібним способом неприпустимо виконання відповідальних об'єктів. В цьому випадку необхідно звертатися до послуг професійних і ліцензованих будівельних організацій, що працюють за проектом і під контролем дипломованих, висококваліфікованих фахівців.

Однак в малоповерховому будівництві дуже багато напрямків, де роботи мають невеликий обсяг і вимоги до них дозволяють здійснювати їх як самому замовнику, так і найманої бригаді. До них, наприклад, відноситься: виготовлення фундаментів бань, гаражів, альтанок, невеликих садових будинків, тимчасових будівель; підстав забору; мощення садових доріжок; заливка вимощення навколо будинку; приготування бетонної суміші для невідповідальних стяжок або розчину для проведення цегляної кладки. Професіонали з будівельних організацій вкрай неохоче беруться за подібні роботи, крім того, їх послуги можуть обійтися невиправдано дорого. З іншого боку, працівники найманих бригад вимагають уважного контролю, ніхто не може поручитися - вчилися вони коли-небудь і чого-небудь по будівельній спеціальності.

Якщо передбачуване будівництво знаходиться недалеко від бетонного заводу, то доцільно буде замовити бетон там, вказавши в заявці потрібну марку (міцність), крупність заповнювача і необхідну рухливість суміші. Спосіб доставки визначається місцевими умовами та вимогами до бетону. Доставка самоскидом обійдеться дешевше, зате автобетоносмеситель (міксер) забезпечить краще збереження однорідності структури суміші, не допускаючи втрати цементного молока, попадання в суміш снігу і дощу, впливу на неї сонячних променів.

Однак досить часто при будівництві розчинна або бетонна суміш готується прямо на місці, за допомогою бетономішалки. При цьому відразу ж постає питання про її рецептурою. На жаль, будь-які рецептури (в тому числі - наведені нижче) носять теоретичний і рекомендаційний характер. Реальні властивості, розмір фракцій, вологість наявних наповнювачів (піску і щебеню) істотно відрізняються від передбачуваних, так що склад доведеться уточнювати на місці, шляхом пробних змусив.

Для приготування бетонних сумішей потрібні цемент, пісок, щебінь та вода. Всі ці складові перемішують і перевіряють рухливість суміші. У разі, коли заданий кількість води не забезпечує необхідної рухливості, в приготовлену суміш додають воду порціями по 2-3% від заданого кількості. Щоб зберегти отриманий В / Ц додають також відповідну кількість цементу.

Якщо рухливість суміші виявилася навпаки надмірно високою, то в заміс додають пісок і щебінь, зберігаючи між ними прийняте за розрахунком співвідношення. Пісок і щебінь також додають порціями, по 3-5% від їх ваги. Після коригування пробного замісу остаточно встановлюють склад бетону.

Переглядів: 662
Пошук

Календар
«  Июнь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog