Головна » 2017 » Февраль » 28 » Пристрій монолітно бетонної підстави
10:18
Пристрій монолітно бетонної підстави

Бетон – один з найбільш затребуваних матеріалів для влаштування промислових підлог. Володіючи такими експлуатаційними характеристиками, як міцність і стійкість до високих навантажень, він дозволяє створити надійне і довговічне підставу, не вимагає складного догляду. Саме з цієї причини бетонні підлоги знаходять широке застосування.

Це основний і найбільш трудомісткий етап укладання бетонних підлог. Він передбачає послідовне виконання цілого ряду робіт:

1. Нівелювання

Операція виконується з використанням лазерних та оптичних нівелірів, які дозволяють визначити найбільш високу оцінку наявного підстави та уточнити необхідну товщину бетонної плити. Як правило, згідно з рекомендаціями Американського інституту бетону, вона складає не менше 100 мм.

2. Підготовка підстави

Перед пристроєм бетонної плити також проводяться роботи з ремонту наявного підстави. Перепади по висоті усуваються спеціальним фрезерним агрегатом. Тріщини старої бетонної підлоги розшиваються і заповнюються ремонтним складом (як правило, виготовленого на основі полімерів). Ділянки, що не підлягають відновленню, демонтуються і заповнюються новим шаром бетону.

На завершення підготовчих робіт проводиться знепилювання відремонтованого підстави.

3. Укладання гідроізоляції

На наявне, вже вирівняне і обеспыленное основу наноситься клейовий гідроізоляційний склад. Функціонально він покликаний вирішувати наступні завдання:

забезпечення належної адгезії старого підстави з новою цементно-піщаною стяжкою;

створення проміжної гідроізоляції.

В якості альтернативи клейового складу можна використовувати гідростеклоізол, який наноситься в 2 шари товщиною 5 мм Володіючи високою пластичністю і теплостійкістю, цей сучасний матеріал, забезпечує надійну і довговічну гідроізоляцію бетонної підлоги з терміном служби близько 15 років.

Шар гідроізоляції після застосування термитицидов

4. Монтування направляючих

У ролі направляючих можуть виступати спеціальні вироби з бетону або різного роду металеві форми. Вибір на користь того або іншого рішення безпосередньо вплине на якість готового бетонної підлоги. Якщо стоїть завдання отримати максимально міцне і рівну основу, то краще використовувати металеві форми з підвищеною жорсткістю. Наприклад, це можуть бути профільовані труби прямокутного перерізу.

Вібраційний разравниватель і правило лежать на дроті

Безпосередньо установка напрямних здійснюється за стандартною схемою, як правило, з використанням оптичних нівелірів.

Лінії затяжки для вирівнювання поверхні форм

5. Армування

Основне завдання армування при влаштуванні бетонної основи – це зниження ризику утворення тріщин при експлуатації готового підлоги. Вибір матеріалу при цьому залежить від передбачуваних навантажень і типу поверхні.

Найбільше поширення при армування бетонних підлог отримала металева зварна сітка 100х100 мм або 150х150 з стрижнів діаметром 5 мм. Однак якщо передбачаються надмірно високі навантаження, то краще використовувати арматурний каркас або сталеву фібру.

Якщо об'єкт має досить велику площу, то пристрій бетонної стяжки і відповідно армування проводиться методом «карт», які являють собою прямокутники певних розмірів. Так, наприклад, під час робіт, відображених на фото, була використана технологія армування металевої зварної сітки 100*100*5, картами 6*2 м внапуск 10%.

6. Укладання та ущільнення піскобетону

Вантажівка з готової бетонної сумішшю і вантажівка для забору бетону

Як вже було сказано вище, товщина бетонної плити повинна становити не менше 100 мм. Для влаштування її, як правило, використовується піскобетон марки М300 (В22,5). Доставка його на майданчик здійснюється у бетонозмішувачах, а подача до місця проведення робіт – з допомогою спеціального бетононасоса (у разі якщо роботи проводяться не на першому поверсі або відсутня можливість впритул під'їхати до місця укладання).

Лабораторні технічні тести бетону на усадку

Вантажівка для забору бетону з підноситься стрілою крана

Укладання і ущільнення бетонної суміші здійснюється одним з наступних способів: по маяках або з використанням віброрейки за раніше встановленими напрямних. У нашому випадку був застосований другий метод.

Початок укладання бетонної підлоги

Робітник натискає черевиком на арматурний дріт

Суть його полягає в наступному: віброрейка монтуються на металеві напрямні, бетонна суміш заливається на раніше підготовлену основу і вирівнюється таким чином, щоб злегка перевищувати рівень віброрейки. У результаті під дією вібрацій, вироблених обладнанням, свіжоукладений шар осідає до необхідної позначки і розгладжується.

Встановлюється рівень бетонної суміші за допомогою кельми для бетону на довгій ручці

Розгладження вологого бетону

У разі надмірного осідання суміші на окремих ділянках, бетон в необхідній кількості додається простий лопатою. По ходу виконання укладання та ущільнення робітники також уважно стежать за тим, щоб напрямні не були збиті, а сама віброрейка безперервно ковзала по поверхні бетону.

Перевірка ребра плити за допомогою кельми

7. Затирка бетонного підстави

Затирання бетонної підлоги проводиться з використанням спеціальних машин, оснащених дисками і лопатями. Їх ще називають «вертольоти». Шліфовку можна починати тільки після того, як буде повністю завершена процедура укладання і вирівнювання. При цьому між роботами необхідно витримати паузу від 3 до 7 годин. За час цієї перерви відбувається необхідне застигання бетону. Якщо почати шліфування передчасно, то використання затирочної машинки може в підсумку призвести до утворення борозен, горбків і інших дефектів бетонної підлоги.

Наявність слідів свідчить про те, що бетон ще не застиг настільки добре, щоб обробити його затирочної машиною

Зауважте: робітник не залишає слідів на поверхні під час того, як він пересуває плаваючі диски під машину

Тут робітник здійснює фінішну обробку навколо одного з перешкод, стоячи на спеціальній дошці

В першу чергу здійснюється затирка ділянок з пов'язаними конструкціями – в районі колон, дверних прорізів, стін, оскільки тут бетон застигає значно швидше. В тих важкодоступних місцях, де неможливо виконати шліфування бетонних підлог за допомогою затирочної машинки, роботи виконуються вручну.

Відполірована поверхня бетонного покриття (зліва бетонне покриття ще не повністю готовий)

8. Нарізка і заповнення деформаційних швів

На даному етапі з використанням спеціального нарізувача здійснюється пристрій усадочних швів. Вони необхідні для того, щоб попередити розтріскування бетонної стяжки в ході її затвердіння.

Нарізка деформаційних швів проводиться картами певного розміру на одну третину від товщини цементно-піщаної стяжки. При цьому чим менше буде карта, тим більше знижується ймовірність розтріскування підстави.

В цілях полегшення збирання і захисту швів від проникнення вологи також здійснюється їх герметизація. Для вирішення цього завдання можуть бути використані Вилатерм і еластичний поліуретановий герметик.

Що стосується часових рамок і проміжків, то нарізка здійснюється не пізніше, ніж через 8 годин після фінішної затирання бетонної підлоги, а заповнення деформаційних швів – через 2-3 години після їх пристрою.

Переглядів: 649
Пошук

Календар
«  Февраль 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog