Головна » 2016 » Апрель » 17 » Особливості архітектури Карелії
11:01
Особливості архітектури Карелії

Крім переліку пам'ятки архітектури, Калерія, країна, що має деякі особливості. Насамперед, це стосується архітектури. Саме завдяки їй, Карелія не схожа ні на одну країну.

А все тому, що більша частина будівель, це неповторні творіння архітектури. В основному це будови, виконані виключно з дерева. Саме тому, Калерія, це край дивовижного дерев'яного архітектурного зодчества.

Ще наші предки знали, що дерево, це самий універсальний будівельний матеріал. До того ж він є самим доступним. Адже більше половини загальної площі країни займають ліси і лісонасадження, що і є для країни невичерпним джерелом. У зв'язку з цим, дерев'яний будівельний матеріал, набагато дешевше, ніж всі інші, а доступність дозволяє з дерева робити все, від будови будинків до дрібних побутових приладів. Але разом з тим, все ж більшої уваги заслуговує особлива дерев'яна архітектура Карелії. Доступність будівельного матеріалу дозволяє будувати практично всі будівлі будь-якого призначення, від звичайного сараю або курятника до особняків у кілька поверхів, церков і каплиць.

В Карелії, і по сьогоднішній день, збереглися архітектурні дерев'яні будови минулий століть. В основному це в селах. До речі, слід зазначити, що будівництво будь-якого каплиці або церкви починалося особливо. Ця особливість виявлялася на самому ранньому етапі будівництва. І ця особливість, полягала в тому, що перш ніж побудувати будинок, для нього обиралося місце. При цьому для ділянки під будівництво розглядалися тільки якісні землі, а територія під забудову повинна розташовуватися тільки поблизу великих доріг.

Як відомо, нові мешканці селищ любили рибалити. У зв'язку з цим, їх будинки розташовувалися поблизу річок та озер. Ось, навіть, приміром, візьмемо одну село в Карелії, село Нурмолицы. Так вдома у ній були зібрані в типовий населений пункт, але тільки з особливою плануванням і видом кожного дерев'яного будинку. У цьому селі, прямо на березі річки збудовані лазні, а трохи вище вулиці з будинками на ній, осторонь від села цвинтарна гай. Загалом, все типово, тієї особливості, що існує в країні не одне століття, лазня на річці, будинок вище і кладовище в стороні. У такому порядку збудовані практично всі села в Карелії.

Так само в селищах не рідкість церкви, що зведені на височинах. Відмінною рисою даної будівлі були церкви, з дахом у вигляді шатра, що виконувала роль своєрідного маяка, за яким могли орієнтуватися, мандрівники. Так і заїжджі й ті ж жителі Карелії могли без праці зорієнтуватися. Саме шатрові церкви і є тією дивовижною особливостей, що характеризує архітектуру давнього дерев'яного будівництва Карелії. Їх вигляд схожий на сторожові вежі, немов фортеці. Однією з таких пам'яток є всіма відомий Успенський собор в Кемі або Успенська церква в Кондопозі.

Прикладом більш складної архітектури визнана, багатоголова Преображенська церква, що є Кіжского цвинтаря. Не дивлячись на те, що кубоватые храми, будівлі не типові, все ж особливості архітектури і тут є. І це хитромудра дах, у вигляді вигнутого куба, з маленьким за розміром головами.

Якщо говорити про селянських хатах, то їх першою і основною особливістю, є довговічність будинку. У селян Карелії вони побудовані, немов цілий комплекс будівель, господарських, основного будинку і все це під одним дахом. Уявляєте, наскільки величезним здається такий будинок?

Так жителі, воліли будувати для того, щоб створити зручності. Щоб створити доступ до господарських будівель без виходу з дому, адже клімат те краю північний і холодний.

А ось на півночі будувалися дуже маленькі хати, з дуже маленькими віконечками та вузькими дверима. Ця умова виконувалася з однією метою, економія тепла. Але не все зводили собі вдома однаково, тип будівництва відрізнявся. Всі завіси від місцевості та території проживання. Але єдина риса загального в будівництві було те, що всі будівлі мали форму квадрата і не симетричною дахом. Такий дах в Карелії називають кошелем.

І це ще одна особливість архітектури в Карелії, будинки з дахами у вигляді кошеля. Побачивши таке будівлі, мандрівник відразу зрозуміє, де він у якій країні.

Переглядів: 694
Пошук

Календар
«  Апрель 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog