Головна » 2015 » Март » 25 » Основні тенденції врозвитку наукових досліджень.
20:02
Основні тенденції врозвитку наукових досліджень.

Безперервно збільшується обсяг знань ставить перед усіма навчальними закладами і, зокрема, перед загальноосвітньою школою, завдання підвищення ефективності навчального процесу.

У Радянському Союзі планомірно здійснюється широка програма вдосконалення народної освіти і програма підготовки висококваліфікованих кадрів викладачів. Щороку будуються мережі будівель загальноосвітніх шкіл, які покликані бути матеріально-технічною базою для реалізації загальної середньої освіти нових і перспективних в масштабах країни. Соціальна особливість радянської школи полягає в поєднанні навчання з вихованням молодої зміни будівельників комуністичного суспільства. У нашій країні велика увага приділяється пошукам такої організації навчання учнів відповідної архітектурно-просторового середовища, яка здатна забезпечити інтенсифікацію навчального процесу, отримання високої якості освіти та найбільш ефективне засвоєння знань, викликане вимогами науково-технічної революції.


Інтенсифікація навчального процесу у капіталістичних країнах найчастіше обумовлена такими соціальними передумовами, як брак викладацьких кадрів, відсутність єдиної системи освіти для різних соціальних верств суспільства, "індивідуалізація" навчання. Особливу увагу, як правило, приділяється пошукам нових методів, пов'язаних з "технизацией" та індивідуалізацією навчання на основі сучасних технічних засобів, покликаних вирішити задачу інтенсифікації навчального процесу. У цьому напрямку, починаючи з 60-х років, проводяться окремі наукові дослідження та експериментальне проектування, здійснюється будівництво будівель для організації експериментального навчального процесу. Для радянської типологічної науки і проектно-будівельної практики вивчення зарубіжного досвіду представляє інтерес з точки зору критичного аналізу і доцільного використання найбільш прогресивних пропозицій.

Найбільш цікаві структурні пошуки нового типу шкіл, нової організації навчального процесу з застосуванням сучасних активних методів навчання і технічних засобів ведуться в США, ФРН, Франції, Англії, Швеції і деяких інших країнах. В огляді наведено лише основні сучасні тенденції зарубіжного шкільного будівництва, що визначають напрям найбільш прогресивних змін у формуванні типів шкільних будівель, на основі нової технології навчального процесу і впливу навчальної техніки.

Наведені приклади прогресивного досвіду шкільного будівництва обрані найбільш технічно розвинених капіталістичних країнах, в яких вимоги технічного прогресу призвели до найбільших суперечностей у соціальній та педагогічній організації навчального процесу середньої школи. Застарілі методи навчання, з одного боку, і зростаючі потреби у висококваліфікованих кадрах в технічно розвинених країнах, з іншого,- створили передумови Для обов'язкової реорганізації навчального процесу, перетворення педагогічної практики та різноманітних пошуків раціонального вирішення проблеми. Завдання інтенсифікації навчального процесу та підвищення ефективності навчання учнів, викликана збільшенням обсягу навчальної програми, призвела до необхідності застосування різних видів навчальних пристроїв і програмованого навчання, результатом чого стали пошуки нової "технології навчального процесу в цілому.

Традиційні типи шкільних будівель з їх класичною "пальчикової" корпусних композицією і жорсткою фіксацією навчальних приміщень виявилися неприйнятними для організації внутрішньої просторової середовища педагогічних експериментів і нових педагогічних методів навчання. Стали створюватися шкільні будівлі, здатні відобразити гнучку організацію навчального процесу та вплив технології технічних засобів навчання. Нові завдання були поставлені перед проектуванням шкільних будівель в організаційному аспекті, наприклад в напрямку багатофункціонального використання приміщень усередині будинків та зв'язку шкільних будівель з іншими установами: спортивними, харчування, культури, відпочинку, дозвілля та ін

Інтенсифікація навчального процесу здійснюється на основі нових активних методів навчання та застосування навчальної техніки. Вдосконалення шкільних будівель спрямована на створення такої архітектурно-планувальної структури шкіл, яка відповідала б усім вимогам сучасного і перспективного педагогічного процесу.

Переглядів: 829
Пошук

Календар
«  Март 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog