Головна » 2019 » Ноябрь » 3 » Органічне СКЛО
13:55
Органічне СКЛО

Різка ОРГАНІЧНОГО СКЛА

Різати листи органічного скла зручно за допомогою спеціального ножа - різака, виготовленого зі старого пиляльного полотна. Ріжучу кромку виточують на звичайному наждачному камені. Ручку різака обмотують дротом типу МГШВ перетином 0,5-0,75 мм 2, а потім ізоляційною стрічкою. Лист органічного скла кладуть на стіл або дошку з гладкою поверхнею, а потім, приклавши до скла лінійку, кілька разів проводять вістрям ножа по лінії відрізу. Краї листа на розрізі напів-ються гладкими і часто не вимагають додаткової обробки.

РЕЗКА ОРГАНИЧЕСКОГО СТЕКЛА

 При попередній розмітці листа потрібно враховувати, що ширина борозни повинна бути дорівнює товщині полотна ножівки. Фігурні деталі з листового органічного скла можна вирізати звичайним лобзиком. Відносно невисока температура плавлення органічного скла дозволяє різати його наступним чином. В лобзик замість пилки вставляють нихромовую зволікання діаметром близько 0,5 мм, до кінців якої підводять напругу 3-4 В від понижуючого трансформатора (лобзик повинен бути з дерев'яною рамкою або ж з ізольованими зажимами). У місці зіткнення з нагрітим дротом органі-чеський скло буде плавитися. Цим способом можна вирізати пластинки будь-якої форми. Подавати більшу напругу не рекомендується, так як при перегріванні органічне скло запалюється. Вирізати з органічного скла різні фігурні деталі можна за допомогою нагрітої дроту діаметром не більше 0,5 мм зі сплаву високого опору (нікелін, ніхром і т. П.), До якої прив'язаний важок. Для нагріву дроту можна використовувати постійного-ний або змінний струм напругою 6-12 В.

ОЧИЩЕННЯ ПОВЕРХНІ ОРГАНІЧНОГО СКЛА

Поверхня органічного скла очищають від бруду, жиру і клейових патьоків ватним тампоном або фланеллю, змоченою в теплій воді, можна з милом. Жири та олії видаляють бензином або гасом. Ацетон, етиловий спирт і розчинники псують поверхню скла. При протирання насухо скло електризується і притягує до себе пил, яка при терті утворює подряпини. Тому скло слід протирати зволоженим протиральним матеріалом або рідкої полірувальної пастою. Неглибокі подряпини видаляють полірувальної пастою. Пасту наносять тонким рівним шаром на поверхню органічного скла і потім ретельно відполірувати це місце круговими рухами сухою м'якою і чистою тканиною.

Свердління органічного скла

При свердлінні органічного скла необхідно мати на увазі, що свердло затягує в матеріал і заїдає. Для усунення цього необ-ходимо застосовувати свердла, які відповідають таким технічним вимогам: кут підйому канавки - 17 °, кут загострення - 70 °, кут задньої заточення - 4-8 °. Звичайні, стандартні свердла зі швидкорізальної сталі можуть застосовуватися під час свердління отворів діаметром 4-5 мм. Щоб уникнути перегріву оргскла і забивання свердла стружкою його періодично піднімають і очищають. При свердлінні тонких листів, щоб уникнути викришування і заїдання, застосовують свердла з кутом при вершині 55-60 °, а для свердління товстих листів кут у свердла повинен бути 90 °. Свердління органічного скла можливо на вертикально-свердлильних верстатах або за допомогою переносних ручних дрилів. Матеріал для свердління закріплюють зажимами або в лещатах.

Склеювання ОРГАНІЧНОГО СКЛА

У багатьох випадках вироби з органічного скла складаються з окремих деталей, які при монтажі склеюють. Основні види з'єднання при склеюванні органічного скла - це з'єднання внахлестку, на ус, встик, в шпунт і з накладкою. Правильний вибір клею і метода склеювання забезпечує необхідну ін-ність вироби і не псує його зовнішній вигляд. Наприклад, при склеюванні внахлестку слід прагнути до того, щоб нахлест був не менше 4-кратної товщини склеюваного скла. При склеюванні на вус ширина вуса повинна бути не менше 3-кратної товщини матеріалу. Склеювання встик і на вус вимагає ретельної підгонки поверхонь, що склеюються і т. Д.

 Склеєні вироби затискають струбцинами або туго обв'язують і в такому стані витримують не менше 3 год. Клей готується в такий спосіб: в 100 г дихлоретану при интен-пасивного помішуванні розчиняють 2-5 г стружки органічного скла при кімнатній температурі протягом 25-30 хв. Потім розчин залишають для подальшого набухання стружки. Щоб прискорити процес, розчин періодично перемішують. Після приготування клей витримують не менше 2-3 діб. Клейовий розчин наносять на обидві поверхні, що склеюються рівномірним рухом кисті в одну сторону. Необхідно стежити за тим, щоб не було промазаних клеєм ділянок і міхур-ков повітря. Увага! Склеювати органічне скло треба під витяжкою або на відкритому повітрі, так як пари дихлоретану шкідливі!

Фарбування ОРГАНІЧНОГО СКЛА

Відомо кілька способів фарбування органічного скла.

1. Готують лак для поверхневого забарвлення органічного скла. Роблять це так Гострим ножем або Драчева напилком настругівают тирса від обрізка оргскла, а потім розчиняють їх у міцній оцтової есенції. При цьому, на б частин есенції беруть 1 частина тирси. Коли тирсу повністю розчиняються, в розчин додають пасту для заправки кулькових авторучок. Від пасти і її кількості зави-сит колір лаку. Приготований лак наносять на поверхню оргскла. Лак, раство-ряя оргскло і змішуючись з ним, забарвлює його. Користуватися лаком треба обережно, оскільки входить до його складу оцтова есенція, може викликати опіки шкіри і пошкодити одяг.

2. В якості барвника використовується цапонлак. Наша промисловість випускає цапонлаком червоного, зеленого, синього, фіолетового, чорного та інших кольорів. В емальовану або скляну ванночку наливають лак потрібного кольору і занурюють в нього оргскло. Витримка в лаку коливається від декількох секунд до 15 хв - все залежить від бажаного відтінку забарвлення. Щоб отримати відносно темний колір, оргскло можна занурювати в ванночку кілька разів. Для отримання того чи іншого колірного відтінку потрібно змішати в певних пропорціях цапонлаком різних кольорів. Оскільки цапон-лак розчиняє оргскло, пофарбована поверхня виходить дуже міцною, добре полірується і не вицвітає.

3. 0,5 г анілінового барвника розчиняють в метиловий спирт. Розчин наливають у плоску емальовану ванночку і ставлять її в киплячу воду. Оскільки температура кипіння спирту близько 70 ° С, барвник незабаром закипить. Офарблює оргскло попередньо підігрівають в киплячій воді, а потім опускають в ванночку з барвником. Внаслідок дифузії барвник проникає в поверхневий шар оргскла і в подальшому не змивається.

4.У глибоку скляну, емальований або фарфоровий банку (по довжині заготовки оргскла) наливають красітельние розчин, кото-рий готують наступним чином. Змішують 5 г барвника для ацетатного шовку, 2-3 г прального порошку "Новина" і 20 г бензилового спирту, щоб вийшла однорідна паста. Потім пасту раз-добавляють гарячої води до 1 л при температурі близько 80 ° С. Фарбується оргетекла ретельно очищають бензином і після нетривалої сушіння опускають оргскло на 10-15 хв в розчин миючого засобу "Універсал" (близько 1 г на 1 л води). Температура розчину повинна бути в межах 50-60 ° С. Потім орг-скло споліскують в холодній воді і відразу ж переносять в розчин для фарбування. Тривалість фарбування залежить від бажаного відтінку і в середньому становить близько 15 хв. І весь цей час розчин потрібно постійного-но перемішувати.

НАНЕСЕННЯ написів І МАЛЮНКІВ НА ОРГАНІЧНЕ Стекло травлене

Спосіб травлення органічного скла подібний зі способами травлення металу і скла. Лист органічного скла розігрівають до 60-70 ° С н покривають рівним шаром парафіну. На покрите парафіном оргскло через копі-ровальную папір переводять напис або малюнок. Потім по контуру написи або малюнка видаляють парафін вістрям голки і кінчиком перо-чинного ножа. По краях оргскла роблять з парафіну бортик висотою 6-8 мм.

 Після цього на поверхню оргскла наливають концен-лися сірчану кислоту і витримують 5-10 хв. У тому місці, де був видалений шар парафіну, відбувається травлення, і на поверхні оргскла з'являється напис або малюнок молочного кольору. Коли травлення закінчиться, кислоту зливають, а оргскло ретельно промивають в проточній воді і сушать. Готовий виріб з прозорого оргскла можна забарвити в білий колір. Для цього виріб занурюють на 1-10 хв в концентровану сірчану кислоту, а потім ретельно промивають в проточній воді і сушать. При зануренні в кислоту на 1-3 хв поверхню оргскла не втратить глянцю, але набуває молочного кольору. Якщо ж витримати його в кислоті більш тривалий час, то поверхня стане білою і злегка матовою. Чим довше оргскло витримувати в кислоті, тим товщі ста-новится білий шар. Якщо цей шар після першої обробки виявився недостатньо глибоким, то обробку можна повторити. Промивати виріб після обробки слід обережно, так як отриманий шар м'який і його можна легко пошкодити.

Гнучка органічного скла

Вузькі смужки органічного скла можна зігнути за допомогою нагрітого жала електропаяльника з прямим стержнем. Попередньо його ретельно очищають від окалини, так як вона може проникнути в матеріал в місці прогріву, що погіршить зовнішній вигляд готової деталі. При роботі стрижень електропаяльника щільно притискають до поверхні матеріалу по лінії згину, прогрівають до появи характерного тріску (органічне скло починає горіти), потім, переміщаючи стрижень вздовж лінії згину, видаляють матеріал приблизно на одну третину товщини. До цього часу матеріал виявляється досить прогрітим, і його можна гнути руками або за допомогою металевих кутників, поклавши заготівлю торцем на плоску поверхню. Для збереження форми заготовку витримують в зігнутому вигляді до повного охолодження матеріалу. Цей спосіб гнучкі хороший тим, що матеріал деталі нагрівається практично тільки в невеликому обсязі поблизу лінії вигину, тому вся інша частина залишається рівною.

Переглядів: 477 | Теги: Нанесение надписей и рисунков, Очистка поверхности, окраска, Гибка, Склеивание, резка, сверление
Пошук

Календар
«  Ноябрь 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog