Головна » 2016 » Ноябрь » 13 » Модульні меблі і вбудовані меблі
18:10
Модульні меблі і вбудовані меблі

Багатофункціональні модульні стелажні системи стали неодмінною складовою сучасного інтер'єру. Від звичайного шафи або "стінки" їх відрізняє відсутність дверцята, у багатьох випадках задньої і бічних стінок. Завдяки своїй місткості вони допомагають підтримувати порядок у будинку, прекрасно справляються з роллю роздільниками простору і служать своєрідними вітринами.

Стелажні полиці, вбудовані в квартирні або офісні ніші, абсолютно не зменшують об'єм приміщення, створюючи ілюзію простору і одночасно вирішуючи проблему розміщення численних домашніх предметів.

Цей предмет меблів широко поширений і звичайно ж знайомий нам. Раніше в житлових інтер'єрах частіше зустрічалися готові стаціонарні або вбудовані стелажі. Відмінність їх сучасних "побратимів" - багатоваріантність і швидкість збірки, універсальність і мобільність. Це свого роду меблеві "конструктори" для дорослих, за що їх і називають системами. Стелаж може бути "сам по собі", але дуже часто в сучасних гарнітурах він стає одним з модулів у складі систем зберігання.

Є стелажі підвісні, кріпляться на стінах. Є підлогові - вони не фіксуються в якомусь місці приміщення і є переносними. У стаціонарних ж стелажах, закріплених у певному місці, стійки монтуються між підлогою і стелею кімнати за допомогою спеціальних пристроїв. Є мобільні стелажі на роликах, які здатні за бажанням господаря миттєво змінювати місце разом зі своїм вмістом. Такі досить зручні при плануванні простору невеликих квартир, тому що дозволяють адаптувати його до щодня нових конкретних ситуацій: прийшли гості - откатывай стелаж, звільняй простір для посиденьок. Це також відповідний варіант для людей, які психологічно частіше за інших потребують змін домашньої обстановки. Стелажі дуже зручні в квартирах з відкритим плануванням, де відсутнє чітке розмежування простору стінами. Інакше кажучи, досить успішно справляються із завданням зонування простору - можуть відокремлювати спальну зону від ігрової, зону відпочинку від робочої, стаючи одночасно і перегородкою і вітриною. А якщо в якості роздільників простору використовувати групу стелажів, то тут взагалі можна вийти на досить оригінальні рішення, які суттєво підвищать комфорт нашого будинку.

Стелаж - універсальна річ, на ньому добре виглядають будь-які предмети. Це робить його придатним для всіх типів приміщень і функціональних зон. Незаперечна перевага - візуальна легкість і компактність. Вони не захаращують простір і не перевантажують площа, ніби меблів у будинку і немає зовсім, але при цьому досить місткі.

У вітальні стелаж може стати ефективною альтернативою "стінки" або інший модульної або корпусних меблів. Сучасні готові стелажні полиці можна складати, керуючись виключно власною фантазією, перетворюючи їх у простору меблеву стінку. Тут розмістяться і книги, і сувеніри, і різні дрібниці, і навіть телевізор з музичним центром.

У передпокої на стелажі розташуються взуття, капелюхи, парасольки, шарфи, сумки. Якщо це приміщення занадто тісне, неглибокі стелажі можна розмістити у ніші, в торці, на стіні.

В кабінетах, офісах та бібліотеках стелаж органічний як риба у воді. Тут у них ставлять теки з документами, довідники, коробки з дискетами і компакт-дисками. Стелажі, призначені для таких приміщень, фірми-виробники часто комплектують додатковими аксесуарами: висувними шухлядками, рамами і полицями для зберігання комп'ютерних і різних дрібних речей, коробочками, піддонами, додатковими торцевими полицями, роздільниками для книг, табличками для швидкої ідентифікації документів. Книги на стелажах виглядають ідеально. Але є одне "але" - тут вони захищені від пилу, тому для більшої схоронності краще ставити їх в засклені шафи.

Вбиральні взагалі не буває без стелажів, вона сама по собі є їх набір.

В «кухні» стелаж може бути використаний замість навісних шаф. Зрозуміло, що створюючи таким чином вітрину, варто подбати про те, щоб її прикрашала естетична посуд та кухонне начиння.

Для «дитячої» можна замовити стелаж самій незвичайній і веселою забарвлення. Всі іграшки і книжки дитини на увазі, до будь-він може легко дотягнутися, самостійно переставляти їх за власним бажанням. Більш того, быстросборочный стелаж сам може перетворитися у великий "конструктор", який дитина разом з батьками може періодично перемонтувати за своїм бажанням. Міцний і надійно прикріплений до стіни, він може стати сходами, по якій дитина із задоволенням полазает.

У ванних кімнатах, особливо невеликих, де немає місця для шаф, дуже доречні підвісні або компактні роликові стелажі. Завдяки їм банні рушники, халати, косметика завжди будуть під рукою.

Стелаж - незамінна річ в приміщеннях складної конфігурації, наприклад, з нестандартним кутом стику стін або похилою стелею. В таких випадках він допомагає вирішити складні інтер'єрні проблеми, згладжуючи ці особливості, і при цьому заповнює ті простору кімнати, які при наявності корпусних меблів залишилися незадіяними. Наприклад, якщо стеля в будинку мансардного типу, то стелажі можна розташувати так, що він буде ставитися як драбинка від місця максимальної висоти приміщення.

Композицію з полиць, що власне і є стелаж, нескладно створити самостійно. Якщо поміркувати, задіяти яскравий колір і оригінальний дизайн, може вийти вельми своєрідна, що притягує увагу частина інтер'єру, його прикраса.

Якщо ж ви віддаєте перевагу готовому виробу, то до походу в магазин визначитеся з його розмірами і місцем розташування, зверніть увагу на особливості свого житла, ніші, відстань до дверей. Що ви збираєтеся зберігати в новому стелажі, яка для цього знадобитися висота і ширина секцій? Будуть стелажні полиці жорстко інтегрованою системою або ви бажаєте встановлювати на свій розсуд? Який матеріал краще всього підійде до решти обстановці?

При слові "стелаж" в уяві постає звичайний набір полиць (і бажано повместительнее і поміцніше). Але в салонах зустрічається безліч цікавих речей, що далеко пішли за рамки цих стереотипів. Міні-стелажі з міцного яскравого пластику. Або невагомі полички з матового скла, підвішені на тонких металевих нитках, які немов парять в повітрі. Або конструкція - внутрикомнатная перегородка, виконана з металу і скляних полиць. Або покритий чорним металевим лаком металевий стелаж з гнутої товстого дроту з ностальгічною ноткою. Це може бути також вишукане плетений виріб з ротанга. У полицях, встановлених на штативі, які вільно обертаються навколо осі і самі можуть встановлюватися на будь-якій висоті, навіть не запідозриш стелаж - так далеко вони пішли від свого "предка". Дерево і метал, пластик і ламіновані плити, скло, а також різноманітні їх поєднання - такі сьогодні стелажі. Думаючи про відповідність матеріалів загальному стилю, враховуйте, що для традиційних стилів інтер'єру більш підходять дерев'яні конструкції з плавними і гнутими формами, а чіткі стильні конструкції їх скла, алюмінію і блискучих деталей швидше відповідають сучасним мінімалістським стилем.

Далеко не всі речі призначені для показу. Хорошим рішенням в цьому випадку можуть стати контейнери. Дизайнери рекомендують не ставити на стелажні полиці багато предметів, а деякі секції, якщо це можливо, взагалі залишати порожніми - так стелаж буде виглядати більш ефектно. У вашому будинку напевно знайдеться місце для цієї красивою, сучасною і практичною конструкції.

Переглядів: 701
Пошук

Календар
«  Ноябрь 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog