Головна » 2018 » Июль » 29 » Методи визначення кошторисної вартості будівництва
23:14
Методи визначення кошторисної вартості будівництва

Дуже важливим є питання методів визначення і перерахунку кошторисної вартості, що безпосередньо пов'язано з певними кошторисно-нормативними базами.

В даний час існує декілька методів визначення кошторисної вартості будівництва.

Базисно-компенсаційний, що представляє собою підсумовування вартості, обчисленої в базисному рівні кошторисних цін, і певних розрахунком додаткових витрат, пов'язаних з ростом цін і тарифів на споживані ресурси, з уточненням цих розрахунків в процесі будівництва в залежності від реальних змін цін і тарифів.

Базисно-індексний - являє собою застосування поточних або прогнозних індексів до кошторисної вартості, визначеної в базисному чи поточному рівні цін.

Ресурсний - являє собою калькулювання потреби в ресурсах / матеріалах, виробах, конструкціях з урахуванням даних про відстані і способах їх перевезення, енергоносіїв на технологічні цілі, часу експлуатації будівельних машин і механізмів та їх склад, витрат праці робітників будівельників і машиністів / с подальшою оцінкою їх в поточних / прогнозних / цінах, а також в базисному рівні цін.

Ресурсно-індексний - являє собою поєднання ресурсного методу з системою індексів / поточних мул прогнозних /.

 Метод застосування банків даних про вартість раніше побудованих об'єктів.

Ресурсний метод, рекомендований Держбудом Росії як найкращий, докладно викладено в Методичних рекомендаціях щодо складання кошторисних розрахунків / кошторисів / на будівельні і монтажні роботи / лист Мінбуду України від 10.12.92г. № БФ-926/12 /. (Див. Додаток 2).

В даний час широке застосування мають базисно індексний і ресурсно-індексний метод визначення кошторисної вартості будівництва. Разом з тим застосування цих методів не забезпечує необхідної достовірності рівня кошторисної вартості будівництва.

При застосуванні базисно індексного та ресурсно-індексного методів рівень кошторисної вартості і її достовірність в певній мірі залежить від обраної кошторисно-нормативної бази і застосовуваних індексів. Щодо індексів розрахунку і перерахунку кошторисної вартості (про кошторисно-нормативних базах було викладено раніше) слід зазначити, що вони вельми і вельми усереднені. Це призводить до значних похибок в рівні кошторисної вартості будівництва.

Наприклад, при розрахунку індексів за матеріалами прийнято:

Сталь сортова - одне найменування на всі види стали.

Фактично по ціннику №1 / 1991р. / - 183 найменування. При цьому ціни за одну тонну складають від 150 до 298 рублів, тобто відхилення становлять в два рази.

Арматура для ж / д конструкцій - в розрахунку індексів на всі види арматури прийнято одне найменування, фактично по ціннику №1 приведено 86 найменувань. При цьому ціни складають від 199 до 327 руб. Відхилення в цінах становить в 1,64 рази.

Труби водо-газопровідні - одне найменування, по ціннику № 1-11 найменувань, причому ціни коливаються від 0.32 до 3.4 руб. за 1 метр, що призводить до відхилень у 10,6 рази. Такий стан має місце по більшості матеріалів.

Заробітна плата в різних регіонах і в різних організаціях в межах регіонів коливається в значних межах. Вартість експлуатації будівельних машин і механізмів залежить від складу парку, його технічного стану, а також вартості паливно-енергетичних ресурсів. Як відомо, парк будівельних машин і його технічний стан дуже різноманітні. Вартість матеріалів залежить від рівня цін постачальників, форм постачання і транспортних витрат.

Все це свідчить про те, що підрядні організації ставляться в різні умови здійснення будівництва: одні недоотримують, інші переполучают. Це в рівній мірі відноситься і до замовників. Разом з тим, учасники інвестиційного процесу в більшості випадків не користуються положеннями чинного листи Мінбуду Росії від 22 жовтня 1993года №БЕ-19-21 / 2, в п.2.6 якого зазначено, що індекси можуть виходити в результаті аналізу даних про вартість наявних у розпорядженні підрядників і замовників статистичних спостережень.

При зіставленні ресурсно-індексного та базисно-індексного методів визначення кошторисної вартості будівництва, слід зазначити, що ресурсно-індексний метод дозволяє більш точно / вірогідніше / визначити кошторисну вартість будівництва / с меншою похибкою / в порівнянні з базисно-індексним. Сутність цього положення полягає в тому, що при ресурсно-індексному методі індекси застосовуються тільки до незначної частини вартісних показників, складових кошторисну вартість - до інших машин і іншим матеріалам. Як правило, ці витрати становлять до 5% від вартості основних машин і матеріалів (мається на увазі: від кожного елемента). При базисно індексному методі індекси застосовуються до повної вартості всіх елементів кошторисних витрат.

Одним з найважливіших напрямків, що забезпечують формування договірних відносин учасників інвестиційного процесу на базі реальної / достовірної / кошторисної вартості будівництва, є перехід на ресурсний метод визначення кошторисної вартості будівництва з використанням нових ресурсних кошторисних норм і широким застосуванням обчислювальної техніки.

Форми кошторисної документації, порядок розрахунку показників при визначенні кошторисної вартості ресурсним методом наводиться у відповідних методичних документах / від 10.12.92г. №БФ-926/12 і МДС81-1.99 від 26.04.99г. /.

Переглядів: 806
Пошук

Календар
«  Июль 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog