Головна » 2016 » Декабрь » 22 » Металу властива витонченість форм
14:18
Металу властива витонченість форм

Здавна вважалося, що метал - це щось важке, загальне, монолітне. Тим не менш, вироби з металу - це не тільки сталевий прокат і металеві труби, це ажурні решітки та огорожі церков, стилізовані під старовину ліхтарі, витончені кронштейни і вітряні флюгери. А металеві огорожі - справжні витвори мистецтва.

Металеві мережива то занурюють нас в атмосферу середньовіччя, то вражають непередбачуваністю африканських мотивів в оздобленні інтер'єру, то переносять у казкові палати палацових споруд, а іноді просто повертають до суворої дійсності буття.

Перерахувавши лише соту частину того, що можна виліпити з металу, ми зовсім не торкнулися область ювелірного мистецтва, яке покликане дарувати людям радість за допомогою кілька інших предметів і форм. Вироби з металу прикрашають наш побут і незмінно присутні в інтер'єрі, будь то камінна решітка, люстра або вишукані свічники, іменовані в старовину канделябрами.

Багато в чому успіх ковальських виробів зумовлені їх кольоровою гамою і авторськими розробками художників-дизайнерів. Якщо ж робити вироби на потік, суцільним шаблоном, то штампування навряд чи зацікавить клієнта, будь він приватною особою або замовником, якій представляє інтереси архітектурно-будівельних організацій.

Для того щоб з грубого шматка заліза зробити ніжну квітку, метал необхідно розрізати, не раз зігнути, проковати, зварити. В результаті цих операцій на поверхні заготовок утворюється безліч механічних пошкоджень, які майстер усуває в процесі обробки: шліфує, зачищає і забарвлює готові вироби.

Погане забарвлення може зіпсувати навіть саму майстерну роботу, хороша ж повинна підкреслювати майстерність.

Сучасна промисловість, використовують безліч різноманітних металевих конструкцій, переважно залізних. Але у заліза існує природний ворог - корозія. У технічно розвинених країнах збитки від цього несприятливого явища складає мінімум 4% національного доходу, а в масштабах СНД ця цифра набагато вагоміша.

Визнаним способом захисту металів від іржавіння є гаряча гальванізація (катодний захист), коли на поверхні виробу при температурі 450-620°С осідає цинк (анод). Цинк піддається корозії набагато повільніше, саме він з плином часу в несприятливих умовах експлуатації поїдається іржею замість основного металу (катода).

Цинкообогащенний склад легко наноситься розпилювачем, звичайною кистю, валиком або зануренням конструкцій в Zinga, а також з аерозольної упаковки в приміщеннях і на відкритому повітрі.

Переглядів: 581
Пошук

Календар
«  Декабрь 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog