Головна » 2018 » Март » 29 » Кому допоможуть Lean і Kaizen?
15:21
Кому допоможуть Lean і Kaizen?

«Економіка повинна бути економною» - це слова незабутнього Л. І. Брежнєва на наступному з'їзді. Хоч не повністю усвідомлював він про що свідчив, але до правди був близький. ? Поліпшити "- значить робити більше з найменшими затратами. Слово Lean має багато значень, по відношенню до процесу виробництва можна перевести, як «економічне», «бережливе», «худе». У величезних кількостях з'явилися курси і консультації для менеджерів різного рівня, стильно стало отримати сертифікат ISO та повісити його на видному місці. Реорганізація на цьому, як правило, завершується.

Багато всяких теорій впало на голови управлінців: Кайзен (незмінні поліпшення), TPM (загальна система забезпечення діяльності виробництва), «шість сигм», «п'ять С», TQM (загальна система управління якістю), JIT (точно в строк), BSC ( система рівноважних характеристик), ABC (облік, заснований на процесах), BPR (реінжиніринг бізнес процесів). Розібратися у всьому, обрати і застосувати - досить трудомісткий процес, який вимагає не рахуючи часу, універсальних і найглибших знань виробничого процесу з усіма його складовими. Неодмінно, слід робити поправку на особливості російських критерій розвитку. З досвіду впровадження більш дієвим бачиться прийняття системи Lean Manufacturing and Thinking (Ощадливе Створення і Мислення). Саме мислення, так як заважає розруха в головах. Принципи Lean розроблені і в перший раз застосовувалися в Тойоті, вони прийшли на заміну фордівські системі масового виробництва. Коли все спокійно клопоту ніяких, криза - стимул для прогресу. На даний момент, означає, саме час.

Поганий той керівник, який приїжджаючи на службу в новенькому Мерседесі зберігає на верстатах, експлуатуючи старі відра, не вкладаючи в модернізацію, ремонт і просте сервіс. Це не є економія. Недобросовісні працівники (бачачи такий приклад) гублять техніку з вражаючим ретельністю. Недалекі ті часи, коли в металобрухт йшло справний дороге обладнання. Така ситуація звична всім, але стовідсотково обратна принципам Lean. Не можна ж пиляти сук, на якому сидиш. Головні засоби виробництва, сутність база побудови благополуччя. Тому реорганізацію управління виробництвом слід починати з техніки, зробити людяні умови для неї. Нічого нового: технічне обслуговування і планово попереджувальні ремонти за графіком, незмінний моніторинг стану, високоякісні деталі і матеріали, кваліфікована експлуатація і головне - набагато менше бруду.

Фінансова криза змусила багатьох замислитися про майбутнє. Серйозне випробування для бізнесу, всім не вистачає засобів. В таких умовах посилено працює інженерна ідея. Так як кризи траплялися раніше і напевно ще будуть, їх слід приймати, як природний відбір, як оновлення. З розрахунком на майбутнє оновити необхідно асортимент, технічне оснащення, організацію праці і власне мислення. Продукти та послуги потрібні споживачеві завжди, причому в точний час, з достатньою якістю, по малій вартості. Це означає, створення повинно постійно удосконалюватися, підвищуючи ефективність, бути завжди пластичним і сучасним. Менше споживати, більше випускати - закон виживання. Вимирають слабенькі, непристосовані, на технічному рівні відсталі малоефективні підприємства. Найглибша реорганізація всіх департаментів, поліпшення їх взаємодії, модернізація обладнання і технологій, коротше, впровадження принципів Lean на базі тривалих планів має стати цінністю управління підприємства. Економічне створення не просто, придбати дешевше - продати дорожче і, не вистачати більше кидати далі, і вже природно не урізання заохочень і подовження робочого дня. Соціалістичне господарювання тим і відрізнялося від звичайного, що не було необхідності рахувати витрати, потрібно освоювати виділені кошти. Начальник не знав точно, де прибуток, де збиток, і як знайти собівартість продукції. Так в цьому не було потреби, так як не було ринку. Який ніякої ринок з'явився, але мізки налаштовані по-старому. На жаль однією ногою ми стоїмо в «совку», для іншої не обрали місця, але намагаємося зробити крок подалі. Таку позу охрестили особливим оковам розвитку, на чому гордо стоїмо. Настала пора взяти голову в руки, поставити обидві ноги на торен дорогу і пробувати по ній рухатися, важливо бачити мету.

Деякі підприємства будують власні системи управління (велика частина не будує ніяких), вибираючи більш застосовні і дають швидкий ефект. Але по суті своїй програмка Бережливого виробництва має тривалі цілі, будучи Головним Законом підприємстві. Розхлябаність і безвідповідальність в роботі дуже життєздатні і заразливі речі, ніхто не бажає спробувати більше сусіда, або більш того, що робив вчора. Дивний буває факт відмови від додаткового заробітку, коли він просить нехарактерних зусиль, ініціативи, навчання. Звички живучі, вони дорожче засобів і здоров'я, загальний бардак виправдовує роздовбайство кожного, розгардіяш - норма.

Переглядів: 646
Пошук

Календар
«  Март 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog