Головна » 2020 » Декабрь » 21 » Як зробити буржуйку своїми руками
01:30
Як зробити буржуйку своїми руками

Піч-буржуйка завжди виручала в екстрених ситуаціях і була надійним помічником дачників, автомобілістів, що мають гараж, а також власників невеликих приватних будинків. Сьогодні вона, найчастіше, набуває нового вигляду, розроблений дизайнерами інтер'єрів, тому добре вписується і в зали елітних особняків. Чи можна виготовити цей, а іноді і просто необхідний опалювальний прилад самостійно, і як зробити буржуйку своїми руками? Ці питання часто виникають у тих, хто хоче мати додатковий опалювальний прилад в будинку.

Інструменти, необхідні для роботи. Для виготовлення будь-яких металевих конструкцій необхідний певний набір інструментів, до яких відносяться:

Зварювальний апарат, щонайменше, на 200А і електроди, захисна маска і костюм для зварювання;
Болгарка (шліфмашинка), відрізні та шліфувальні круги по металу. Деякі фігурні деталі можна буде вирізати тільки газовим різаком.
Шлакоотделітель (молоток);
Щітка металева;
Звичайний молоток, зубило, плоскогубці;
Рулетка, складаний метр і крейда для відміток;
Дриль і свердла по металу. Види саморобних буржуйок.

Для різних приміщень можна підібрати свій вигляд буржуйки, який більше підійде за технічними характеристиками і за зовнішнім виглядом. Їх виготовляють з металевих баків, труб середніх діаметрів, бочок, газових балонів і листів товщиною не менше 3-5 мм.

Для обігріву в приміщенні гаража підійде будь-який з варіантів буржуйки, а ось для використання в житловому приміщенні від деяких моделей краще відмовитися.

Тому потрібно розглянути найпопулярніші варіанти буржуйок, щоб дізнатися яку з них вибрати і виготовити самостійно.

Перший варіант - буржуйка, що працює на відпрацюванні.

Це саме той варіант, який мало підходить для використання в приміщеннях, де проживають люди. Пояснюється просто - при горінні масляна відпрацювання видає специфічний запах, навіть якщо влаштовані хороші витяжка.

Для виготовлення потрібно листовий метал товщиною 4-5 мм, з якого будуть вирізатися всі необхідні деталі. Також необхідна труба для виготовлення деяких елементів буржуйки і димоходу.

На представленій схемі добре видно всі розміри деталей, які потрібно заготовити.

На металевому листі робиться точна розмітка всіх елементів і вирізається за допомогою шліфмашинки. Всі краї деталей ретельно зачищаються.

У підготовленій потрібного розміру по висоті трубі висвердлюють круглі отвори. Вона буде з'єднувати верхню і нижню ємності буржуйки.

У верхній площині верхнього бака, в наміченому за схемою місці, прорізається отвір потрібного діаметру. Воно зміщено від центру в ліву сторону і буде призначений для труби димоходу. На нижній стінці отвір зміщений до правого боку кола, і в нього буде входити сполучна труба.

Два кола приварюються до відрізка труби, який буде визначати товщину верхнього бака.Таким же чином роблять і нижню частину печі. Тільки отвір для входження труби вирізається в центрі кола. Крім того, вирізається ще одне, яке буде служити горловиною для заправки печі. На нього закріплюється зсувна кришка.

На нижню суцільну площину приварюються три або чотири ніжки.

Для жорсткості верхній бак з'єднується з нижнім металевими кронштейнами.

Щоб піч була красивою і не іржавіла, всі зварні шви добре зачищаються, а потім всі поверхні забарвлюються захисної жаростійкої фарбою.

Останнім етапом в роботі йде під'єднання печі до димоходу.

Працює така піч наступним чином: в нижній бак заливається відпрацювання, далі за допомогою скіпки або згорнутої паперу, через отвір вона підпалюється. Зсувну кришку на отворі закривають після того, як відпрацювання всередині бака загориться. Кисень, що потрапляє через отвори в трубі, яка з'єднує два бака, сприяє інтенсивному горінню. Гаряче повітря, проходячи через верхню частину печі, нагріває її до високої температури, тому на її поверхні легко можна підігріти чайник. Так як в гаражі завжди є відпрацьоване паливо, проблем для заправки печі-буржуйки ніколи не буде.

Другий варіант - буржуйка з труби (бочки)

Цю піч можна зробити зі звичайної металевої бочки або труби певного діаметру. Вона цілком підходить для установки в житловому приміщенні дачі, а при гарному акуратному виконанні може підійти і для житлового будинку.

На потрібному рівні майбутньої печі розмічаються і вирізаються два прямокутні отвори, які будуть входами в топку і зольник.

Вирізані частини знадобляться для виготовлення дверцят. Їх обрамляють металевими смужками, доводячи їх розмір до потрібного, і встановлюють спеціальну ручку з клямкою.

Приблизно на десять сантиметрів нижче дверцята топки, всередині бочки або труби приварюють уголковие кронштейни, на які буде покладено колосник.

Колосник можна самостійно зварити з арматури.

Якщо піч виготовляється з труби, заварюється її дно і верхня частина.

До нижньої донної частини приварюються ніжки.

У верхній панелі вирізується отвір для димоходу, і в нього вваривают труба.

Потім на закріплені петлі встановлюються дверцята. За їх розташуванню, розмічається і закріплюється гак для замку.

Для того, щоб піч мала естетичний вигляд, все зварювальні шви повинні бути ретельно зачищені. Якщо потім піч покрити жаростійкої фарбою, то її буде неможливо відрізнити від заводського вироби.
Потім, коли піч повністю буде готова, її підключають до димоходу, виведеному на вулицю.
В цілому, вдалий варіант буржуйки, якщо для нього вистачить місця в приміщенні, так як ця модель займе досить велику площу. Потрібно відзначити, що верхня панель буржуйки досить велика, і на неї можна спокійно встановити чайник або, наприклад, сковороду.

Третій варіант - піч з газового балона.

Газовий балон має практично готову форму для гарної буржуйки.

Верх балона з краном зрізається, і на це місце згодом приварюється заглушка.
У донної його частини вирізається квадратний отвір, яке буде служити входом в топку. Вирізану частину також не слід викидати. Її обваривают, і, таким чином, полотно для дверцята буде готово.
До неї закріплюється замок-ручка, і дверцята встановлюється на приварені петлі.
На стінці балона, яке буде дном майбутньої печі робляться отвори - вони самі по собі будуть виконувати роль колосника.
Під ними зварюванням закріплюється короб, виготовленої з більш тонкого металу. Це буде зольник, для скидання відходів від згорілих дров, одночасно грає і роль піддувала. До зольника теж необхідно закріпити дверцята.
Після цього привариваются ніжки - їх можна зробити з металевого куточка або труб.
У верхній задній частині буржуйки вирізається круглий отвір, в нього вваривают димохідна труба.
Якщо є необхідність, зверху можна влаштувати і плиту. Для цього на верхній частині балона досить приварити рамку зі сталевої арматури. На такий вручений панелі цілком можна розмістити два предмета - наприклад, для приготування їжі та підігріву води.
Буржуйка з газового балона відмінно підійде як для гаражного приміщення, так і для кімнати в дачному будиночку.

Четвертий варіант - буржуйка прямокутної форми.

Це, мабуть, найоптимальніший, естетичний, компактний варіант з усіх запропонованих вище буржуйок. Він найкраще підійде для обігріву житлових приміщень. Конструкцію цієї грубки добре видно на двох представлених схемах.

На першій з них представлена піч «Гном». Вона має просту будову: дві камери - топка і зольник, труба димоходу і ніжки.

На другий же схемі показано більш складна внутрішня конструкція буржуйки, яка допоможе їй зберігати тепло на довший термін. Цю буржуйку і варто розглянути.

Для виготовлення цієї печі знадобиться листовий метал, товщиною не менше 3 мм, куточок 5 × 5 см, труба для димоходу, кришка для конфорки.

На металевих аркушах робиться розмітка і розкреслюють всі необхідні деталі: стінки печі, дно буржуйки, панель; колосник, дві внутрішні металеві пластини, що направляють потік згорілих газів, їх дожіг, і затримують швидкий вихід тепла.

У передній стінці печі вирізається два прямокутні отвори для топки і піддувала. Тут згодом будуть закріплюватися на петлі дверцята з замками і клямки для них.

У верхній площині вирізається акуратний отвір для конфорки (в залежності від розмірів придбаної деталі), а також отвір для димаря.

До нижньої, донної частини закріплюються ніжки.

На бічних панелях розмічається місце, де буде покладено колосник. На ці місця приварюються куточки, вони і стануть кронштейнами для колосникових грат.

Для того щоб зробити колосник, можна в листі металу висвердлити велика кількість круглих отворів, або ж зварити решітку з арматури.

У верхній частині буржуйки, на відстані 16 см від вручений панелі, приварюється пластина, що має довжину на 8 см менше глибини буржуйки, тобто вона не повинна доходити до задньої стінки корпусу печі на 8 см.Таку ж пластину приварюють до задньої стінки, вище першої пластини на 8 см, вона не повинна доходити до передньої панелі також на 8 см. Таким чином, після монтажу всіх деталей, утворюється лабіринтоподібних коридор, по якому буде проходити гаряче повітря, нагріваючи ці пластини, і не даючи тепла відразу піти в трубу.

Далі необхідно змонтувати разом всі деталі буржуйки зварюванням. Всі стики деталей в обов'язковому порядку посилюються металевим куточком.

В останню чергу приварюється димохідна труба, і зачищаються всі зварювальні шви.Для додання буржуйки ефектного виду, її фарбують жаростійкої фарбою.

Правила безпечної установки буржуйки.

Щоб саморобна буржуйка приносила в будинок тільки затишок і тепло, а не створювала проблем, необхідно дотримуватися правил безпеки.

Установка печі виробляється на вогнестійку поверхню. Її можна влаштувати з кахельної плитки або у вигляді цегляної кладки. Стіни навколо печі також потрібно убезпечити від перегрівання. Це можна зробити за допомогою вогнестійкого спеціального гіпсокартону або іншого негорючого матеріалу.

Не можна розташовувати поруч з топкою легкозаймисті матеріали.

У приміщенні, де буде знаходитися піч, повинні бути влаштовані хороші система вентиляції. Це важливо для того, щоб в приміщенні виключалася ймовірність скупчення чадного газу.

Для виготовлення будь-буржуйки необхідно використовувати тільки якісний матеріал.

Буржуйка прослужить і ефективно і довго, буде хорошим помічником в домашніх справах і зігріє зимовими вечорами. Головне - добре продумати модель, акуратно її зробити, і дотримуватися при експлуатації всі вимоги безпечної роботи.

Переглядів: 844
Пошук

Календар
«  Декабрь 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog