Головна » 2015 » Сентябрь » 8 » Дієві способи зменшити розміри платежу за «комуналку»
14:23
Дієві способи зменшити розміри платежу за «комуналку»

Після липневого підняття тарифів на комунальні ресурси розміри щомісячних платежів у всіх регіонах країни помітно збільшилися, і, схоже, чекати допомоги «згори» у цьому питанні громадянам явно не доводиться. Залишається розраховувати на власну дбайливість і витрачати ресурси поставляються грамотно. Ми підкажемо, як це можна зробити.

Само собою, першим кроком до відчутної економії призводить установка приладів обліку води. Звичайно, їх вартість іноді досить велика, і це є серйозним стоп-фактором для власників. Однак, на думку переважної більшості експертів, краще один раз серйозно вкластися (витрати відбиваються протягом 2-3 років), ніж все життя платити більше за нормативами (за умови, що квартира не гумова, і в ній не семеро по крамницях). До того ж їх монтаж може бути здійснений навіть самостійно, а на підставі Федерального закону № 416 «Про водопостачанні та водовідведенні» (набрав чинності з 1 січня 2013 року) пломбування пристроїв абсолютно безкоштовна.

Якщо ж лічильники вже стоять, тоді насамперед потрібно упевнитися в тому, що всі інженерні системи і пристрої, з ними пов'язані, не мають протікання.

Деякі громадяни вдаються для цього до старого випробуваного способу — розстеляють під трубами і сполучними вузлами сухі ганчірки або ємності. В якому місці намокли — там і протікання. Інші власники використовують більш «просунутий» метод: фіксують показання приладів обліку і перевіряють їх через 2-3 години. Якщо свідчення різняться — це привід для занепокоєння і пошуку витоку.

Правда, тут варто відзначити, що обидва ці способи мають деякі недоліки. Наприклад, у першому випадку подстилочки і підставочки можуть намокнути просто тому, що на них накапав конденсат, що утворюється на трубах при високій температурі повітря в приміщенні. У другому випадку слід врахувати той факт, що деякі лічильники (особливо вироби нижчого цінового сегмента) мають низький поріг чутливості і можуть взагалі не відреагувати на проходження малих потоків рідини через крильчатки.

Переглядів: 711
Пошук

Календар
«  Сентябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog